Wielki Bal Karnawałowy
Dziś ostatni dzień karnawału. Jak co roku z tej okazji w Niezapominajce odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Bal tym razem miał miejsce w Stumilowym Lesie. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola przez cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia w ramach tygodnia tematycznego z Kubusiem Puchatkiem. Przez 3 godziny (oczywiście z przerwą na napoje) dzieci tańczyły, śpiewały i brały udział w różnych konkursach związanych z gospodarzami balu. Wodzirejami byli Kubuś ze swoją przyjaciółką Kangurzycą. W imieniu swoim i dzieci składamy gorące podziękowania dla pp. Renaty (Kubuś) i Karoliny (Kangurzyca), które całe wydarzenie przygotowały i przeprowadziły. Jedną z wielu atrakcji była możliwość pstryknięcia sobie fotki z ulubionym bohaterem bajki oraz pokaz strojów karnawałowych. To był już 11. bal karnawałowy w historii Niezapominajki. Do zobaczenia za rok!
Dziś swoje święto miała Laura z grupy średniaków. Nasza najczęściej śmiejąca się podopieczna skończyła właśnie 4 lata. Podczas uroczystego podwieczorku wszyscy odśpiewali jej głośne "Sto lat!", a ona sama poczęstowała swych gości urodzinowym tortem. Mamy nadzieję, że okolicznościowy prezent także spodobał się czcigodnej jubilatce. Przyłączamy się do serdecznych życzeń - niech nigdy nie traci pogody ducha i radości życia! Rodzicom zaś gratulujemy wspaniałej córki!
Z kilkudniowym opóźnieniem (ferie) swoje piąte urodziny obchodziła w przedszkolu Oliwia z zerówki. Podniosła uroczystość odbyła się jak zwykle podczas podwieczorku. Jubilatka z pełną powagą przyjęła życzenia i okolicznościowy prezent. Wszyscy zostali także poczęstowani urodzinowym tortem. Przyłączamy się do serdecznych życzeń i gratulujemy rodzicom wspaniałej córki!
Dziś swoje święto miała Layla z grupy maluchów. Nasza przesympatyczna podopieczna właśnie skończyła trzy lata. Podczas uroczystego podwieczorku czcigodna jubilatka poczęstowała wszystkich urodzinowym tortem i w skupieniu wysłuchała głośnego "Sto lat!". Mamy nadzieję, ze okolicznościowy prezent sprawił jej dużo radości. Przyłączamy się do serdecznych życzeń i gratulujemy rodzicom wspaniałej córki!
Po raz pierwszy odwiedzili nas dzisiaj tancerze i akrobaci z Akademii Tańca i Akrobatyki SCREAMO TRICKZ. Podczas godzinnego spotkania wszystkie dzieci z Niezapominajki mogły zapoznać się z różnymi krokami tańców nowoczesnych, przećwiczyć je i zademonstrować w indywidualnych pokazach. Było dużo zabawy i nauki. Był też przekaz edukacyjny i prozdrowotny: aby dobrze tańczyć i umieć wykonywać różne ćwiczenia fizyczne trzeba aktywnie brać udział w zajęciach gimnastycznych, tanecznych i właściwie się odżywiać - warzywa i owoce! Na zakończenie członkowie Akademii Tańca i Akrobatyki zaprezentowali break dance i pokaz akrobatyczny. Całość nasi mali widzowie nagrodzili gromkimi brawami!
Dziś dzieci z grupy 5-godzinnej trzylatków uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Każde otrzymało specjalną deseczkę, plastikowy nożyk oraz produkty na kanapki: pieczywo, szynka, ser, masło, pomidory. Smarowanie masłem sprawiało chyba najwięcej radości. Potem wędlina i ser, a na koniec witaminy. Gotowe kanapki szybko zniknęły w brzuchach ich twórców. Zamiast dwóch dzieci miały dziś aż trzy śniadania - na zdrowie!
Pogoda jest wyśmienita na skorzystanie z przedszkolnego placu zabaw w wersji zimowej. Mogłoby być trochę więcej śniegu, ale kto wie, może już w tym sezonie więcej go nie będzie... Korzystając z okazji maluchy, średniaki i zerówka razem z paniami i p. Darkiem oddały się zimowym atrakcjom. W ruch poszły sanki, "jabłuszka", łopatki i taczki. W zasadzie wszystkie sprzęty na placu zabaw były użyte. Poświąteczna energia wprost rozpierała naszych milusińskich.