UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

zapisy

Zapisy 2017-2018 przedszkole za darmo

„Tym, co z zapałem pracują, sprzątają,
uczą się, sadzą drzewa, innych zachęcają.
Potrafią się zachwycić, mimo złej pogody,
liściem drżącym na wietrze, zapachem przyrody.
Tym, co w wysiłkach nigdy nie ustają,
Polskiej Przyrodzie serce swe oddają"

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze dyrektor naszego przedszkola p. Małgorzata Bartosiak została uhonorowana Medalem Polskiej Niezapominajki 2010.

W niedzielę 24 października, w świeżo odrestaurowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, podczas uroczystej gali wręczono Medale Polskiej Niezapominajki. W Instytucie Biologii Akademii Podlaskiej powstał przed kilkoma laty pomysł ustanowienia medalu dla honorowania ludzi i instytucji za przejawiane inicjatywy i społeczną pracę w aspekcie szeroko pojętej ochrony środowiska naturalnego. Okazją do jego wręczania jest corocznie organizowany w Siedlcach Festiwal Nauki i Sztuki. W uzgodnieniu z redaktorem Andrzejem Zalewskim (EkoRadio), pomysłodawcą Święta Polskiej Niezapominajki, od 2010 r. Medal Mazowieckiej Niezapominajki przekształcony został w Medal Polskiej Niezapominajki. Redaktor Zalewski jest też honorowym przewodniczącym Kapituły Medalu.

 

medal 1 230 medal 33 2301
dr Ryszard Kowalski - członek jury  

 

To cenne wyróżnienie przyznane zostało z rekomendacji EkoRadia dyrektor przedszkola niepublicznego Niezapominajka – p. Małgorzacie Bartosiak. Jak powiedział w uzasadnieniu przyznania Medalu członek jury i twórca idei Festiwalu Nauki i Sztuki dr Ryszard Kowalski z Instytutu Biologii Akademii Podlaskiej w Siedlcach: „w placówce kierowanej przez dyrektor Małgorzatę Bartosiak najmłodsze dzieci uczą się jak chronić i szanować otaczającą je przyrodę. Jest to dowodem na to, ze edukacja środowiskowa powinna zaczynać się już od przedszkola". Na okolicznościowym dyplomie są zaś słowa: „Tym, co z zapałem pracują, sprzątają, uczą się, sadzą drzewa, innych zachęcają. Potrafią się zachwycić, mimo złej pogody, liściem drżącym na wietrze, zapachem przyrody. Tym, co w wysiłkach nigdy nie ustają, Polskiej Przyrodzie serce swe oddają".

 

Medal Polskiej Niezapominajki został zaprojektowany przez rzeźbiarza Mariana Gardzińskiego w sposób niezwykle skromny, lecz wyrazisty. Wykonany został nie z cennego kruszcu w państwowej mennicy, ale z mosiądzu w prostej rzemieślniczej manufakturze. Umieszczony jest na drewnianej podstawie, ręcznie wykonanej przez artystę z kawałków odpadowego drewna. Medal Polskiej Niezapominajki ustanowiony został przez przyrodników i razem z podziękowaniami trafia do tych osób, które z ogromnym poświęceniem i pasją realizują ważne cele wynikające z czynnej ochrony środowiska naturalnego. Niebieski, niepozorny kwiatek, urósł dziś do rangi symbolu skupiającego ludzi wokół ważnych spraw związanych z ochroną przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa. Z niebieskimi kwiatkami wiążemy dziś nadzieję na pomyślną ewolucję, a może nawet rewolucję w świadomości ekologicznej społeczeństwa. Można w to wierzyć, gdyż niezapominajkowy program edukacyjny jest już dziś z powodzeniem realizowany we wszystkich zakątkach Polski. Gwarancją tego, że w dalszym ciągu będzie się rozwijał z pożytkiem dla przyrody i wszystkich jej użytkowników jest to, że niezapominajka zakorzeniła się na dobre w sercach wielu ludzi w różnym wieku i kwitnie w nich oddziałując na umysły i skłaniając do społecznej proekologicznej aktywności.

 

medal 22 2301 dyplom 230
Jego magnificencja rektor Uniwersytetu
Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach
prof. Antoni Jówko wręcza Medal
 

innowator

pajacyk2

Medal Polskiej Niezapominajki

seo