UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC00693 resize resizeZajrzeliśmy dziś do grupy średniaków 4B. Dzieci, po porannym rozruchu, aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i ruchowych. Tematem głównym zajęć programowych było "W parku i w lesie", w ramach których odbyła się pogadanka o różnych rodzajach ekosystemów, a także o roli wiewiórek i dzików w rozsiewaniu nasion. Dzieci wzięły także udział w zabawie ruchowo - naśladowczej "Leśne zwierzęta". Następnie odbyły się zajęcia gimnastyczne - przedszkolaki ćwiczyły z chustą animacyjną i piłkami. Kolejnymi zajęciami ruchowymi była rytmika z zabawami muzyczno - ruchowymi: "Cztery żywioły", "Podajmy sobie ręce", "Beautiful life", "Sałatka owocowa". Utrwalono też niedawno poznaną piosenkę "Owocowy rap" pomagając sobie przy tym grą na bębenkach i bum bum rurkach. Dodatkowo dzieci zaczęły naukę kolejnej piosenki w języku angielskim "We love acorns". Po 2. śniadaniu i kilku chwilach relaksu przyszedł czas na logopedię. Dzisiejszym tematem było "Na straganie" - usprawnianie motoryki warg i języka. Po tak intensywnym programie wszyscy z radością udali się na plac zabaw oddając się uciechom wszelakim, na które pozwala wspaniała aura.

Czytaj więcej...

DSC00371 resize resizePoczątek nowego tygodnia w przedszkolu prześledziliśmy w grupie średniaków 4A. Zgodnie z aktualną porą roku - piękną polską jesienią, temat zajęć programowych był adekwatny: "Jesienne dywany". Dzieci zaczęły od ćwiczeń matematycznych "Liście, listeczki", w ramach których uczyły się klasyfikacji, tworzenia zbiorów oraz trenowały spostrzegawczość wzrokową poprzez wyszukiwanie rzeczy, które nie pasują do wzoru na karcie pracy. Kolejnym elementem tematu głównego były zajęcia badawcze - poznawanie właściwości liści. Po zajęciach programowych przyszedł czas na rytmikę - średniaki ćwiczyły nowe układy taneczne: "Sałatka owocowa", "Kubusiowe ABC" i "Just Dance Waka, Waka". Doskonaliły także śpiewanie wykonując piosenki: "Owocowy rap" i "Jesienna cza - cza". Po ćwiczeniach taneczno - wokalnych młodzi artyści wzięli udział w zabawie muzycznej z wykorzystaniem różnych instrumentów do utworu "Deszczowa piosenka". Po rytmice odbyły się następne zajęcia ruchowe - gimnastyka, podczas której były zabawy orientacyjno - porządkowe i zabawy z chustą animacyjną. Po 2. śniadaniu był już czas relaksu - najpierw zabawy swobodne w sali, potem na placu zabaw.

Czytaj więcej...

DSC00353 resize resizeSłoneczny poranek u starszaków z grupy 5B zaczął się od wspólnych zabaw, kolorowania obrazków i oglądania książek. Następnie przyszedł czas na zajęcia plastyczne, na których nasi młodzi artyści wykonali pracę techniką mieszaną (stemplowanie farbą i kciukiem, naklejanie gotowych elementów) pt. "Winogrono". Kolejnymi zajęciami była gimnastyka, a podczas niej tor przeszkód i zabawa ruchowa "Gąski do domu". Ostatnimi zajęciami była rytmika - dzieci uczyły się nowej piosenki "Owocowy rap" i nowego układu tanecznego "Owocowa sałatka". Słoneczny i ciepły piątek zakończył się na przedszkolnym placu zabaw.

Czytaj więcej...

DSC00192 resize resizeNajstarsze dzieci rozpoczęły dzień od intensywnych zajęć gimnastycznych. Wykorzystując kolorowe piłeczki, jako imitację owoców i warzyw, młodzi sportowcy ćwiczyli rzut do celu, biegi, umiejętności zręcznościowe i równoważne. Po gimnastyce przyszedł czas na zajęcia programowe "Na bazarku" - przedszkolaki wysłuchały wiersza A. Frączek pt. "Zając", po czym wzięły udział w zabawie tematycznej z wchodzeniem w role kupujących i sprzedających z zastosowaniem odpowiednich zwrotów. Następnie były zajęcia badawcze "Dary z pola i ogrodu", w ramach których dzieci wielozmysłowo poznawały warzywa i owoce - określały ich smak, kolor, zapach. Uświadamiały też sobie ich wartości odżywcze. Końcowym elementem zajęć programowych było założenie własnej hodowli fasoli. Po 2. śniadaniu dzieci miały czas na odpoczynek - w ramach bajkoczytania były wiersze J. Brzechwy "Na straganie" i J. Tuwima "Warzywa". Kolejnymi zajęciami był język angielski z tematem "Are you hungry?" - dzieci w ramach zabaw słowno - obrazkowych wdrażały się w słownictwo w zakresie owoców i warzyw. Dzień zakończył się wizytą na przedszkolnym placu zabaw, gdzie wszyscy mogli jeszcze wykorzystać piękną pogodę...

Czytaj więcej...

DSC09964 resize resizePo przyjściu do przedszkola najmłodsze dzieci z grupy 3B, po niewielkim "rozkręceniu się", rozpoczęły zajęcia programowe. Dziesiejszym tematem przewodnim było "Okrągłe jabłuszko". Panie nauczycielki pokazały różne okazy naszego narodowego skarbu owocowego, czyli jabłek właśnie. Dzieci doskonaliły przy tej okazji umiejętności formułowania wypowiedzi oraz uczyły się odróżniać owoce po ich kolorze i kształcie. W ramach zajęć odbyła się także zabawa orientacyjno - porządkowa "Jabłonie w sadzie". Na koniec maluchy wykonały pracę plastyczną "Jabłuszko". Następnymi zajęciami była logopedia - "W lesie", dzieci poznawały wyrażenia dźwiękonaśladowcze i wystukiwały odpowiedni rytm. Potem była rytmika, podczas której najmłodsze przedszkolaki poznały kolejne instrumenty muzyczne. Po rytmice odbyły się także zajęcia ruchowe, czyli gimnastyka - tym razem były ćwiczenia na torze przeszkód i zabawa z chustą Klanzy. Po tych wszystkich aktywnościach maluchy z apetytem zjadły 2. śniadanie i odpoczęły podczas bajkoczytania. Dzień zakończyły wspólnymi zabawami na powietrzu - było dziś całkiem ciepło...

Czytaj więcej...

DSC09879 resize resizeDzisiejszy program pobytu naszych najmłodszych podopiecznych z grupy 3A był podporządkowany tematowi głównemu zajęć dydaktycznych: "Co poznam po smaku, zapachu i kształcie? Jaki to smak?". Po wspólnym przywitaniu piosenką "Wszyscy są" dzieci poznawały nazwy owoców i uczyły się je klasyfikować wg rodzaju. Poznały także budowę owoców. Po zajęciach poznawczych zaczęła się rytmika, w ramach której przedszkolaki trenowały grę na instrumentach, ćwiczyły z wykorzystaniem rurek bum-bum oraz uczyły się nowej piosenki "W starym ogrodzie". Kolejnymi zajęciami ruchowymi była gimnastyka z torem przeszkód, zbieraniem piłeczek (owoców) i zabawą z chustą animacyjną. Po tych intensywnych zajęciach wszyscy z przyjemnością udali się na 2. śniadanie, po którym był przyjemny relaks z bajkoczytaniem. Po odpoczynku zostały jeszcze zajęcia plastyczne z odbijaniem owoców na papierze. Dzień zakończył się zabawami dowolnymi w kącikach zainteresowań.

Czytaj więcej...

DSC09817 resize resizeZ pierwszym przedstawieniem w nowym roku szkolnym przyjechał do Niezapominajki krakowski teatr URWIS. Była to "Bajeczna księga" - interaktywne widowisko, w którym bohater, młody chłopiec przy pomocy książki przenosi się w niezwykły świat fantazji. Trafia do krainy bajek, która okazuje się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanawia uratować bajkowy świat. Jak zwykle młodzi widzowie mogli brać udział w przedstawieniu, którego głównym celem było zachęcenie do czytania książek. Występ aktorów nagrodzony został gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

pobrany plikPo raz szósty obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia Dnia Przedszkolaka zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi, a idea została entuzjastycznie przyjęta przez dyrektorki i dyrektorów innych przedszkoli. Rok później uroczystość znowu odbyła się w Łodzi, ale organizatorki podjęły decyzję - niech święto przedszkolaków idzie w Polskę! Od 2013 roku, po uchwale sejmu RP, 20 września ustanowiony został Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Także Niezapominajka po raz kolejny wpisuje się w obchody tego radosnego święta. Już od rana dzieci (podzielone na dwie grupy: w pierwszej znalazły się maluchy 3A, średniaki 4A i starszaki 5A, w drugiej zaś maluchy 3B, średniaki 4B oraz starszaki 5B) zgromadziły się na przedszkolnej sali widowiskowej. Przedszkolaki z poszczególnych grup (poczynając od starszaków, przez średniaków do maluchów) prezentowały się w krótkich popisach wokalno – tanecznych. Występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem młodej widowni i kadry nauczycielskiej. Największy aplauz wzbudziły dzieci z dwóch najmłodszych grup, które w przedszkolu są dopiero 3 tygodnie! Ich zapał, radość i duma z pierwszego w życiu publicznego występu wywołały burzę oklasków i wielki uśmiech wśród widzów. Obchody zakończyły się uroczystym ślubowaniem wszystkich niezapominajkowych przedszkolaków: "Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty. Będę słuchał swoje panie i zjadał śniadanie. Będę pilnie się uczył, abym mamy i taty nigdy nie zasmucił".

Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych dni w ich „drugim domu”, rodzicom zaś gratulujemy wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC09533 resize resizeDzisiejszym tematem zajęć programowych w grupie średniaków 4A była "Podróż przez cztery żywioły - ziemia, ogień, woda, powietrze". Dzieci zaczęły od zabawy dydaktycznej, podczas której doskonaliły umiejętność logicznego myślenia poprzez szukanie odpowiednich skojarzeń. Kolejnym punktem tematu głównego była nauka piosenki "Cztery żywioły", po której nasze "żywiołowe" przedszkolaki wzięły udział w ćwiczeniach grafomotorycznych "Jesienny liść" - rysowanie po śladzie i malowanie farbami. Następnymi zajęciami była rytmika - dzieci trenowały układy taneczne do różnych utworów muzycznych. Kolejnymi zajęciami ruchowymi była gimnastyka - dzisiaj  to była zabawa ruchowa - "Rymowana gimnastyka dla smyka" oraz indywidualna próba sił na ściance wspinaczkowej. "Żywiołowe" średniaki zakończyły dzień żywiołowymi zabawami w przedszkolnym ogrodzie.

Czytaj więcej...

DSC09496 resize resizeMimo deszczowego początku dnia starszaki z grupy 5B wesoło go rozpoczęły zabawami indywidualnymi i grupowymi w swojej sali. Po kilkunastu minutach nadszedł czas na zajęcia programowe - dydaktyczne. Dzisiejszym tematem był "Mały badacz" - dzieci zapoznawały się z różnymi skarbami Ziemi. Oglądały przez lupę zgromadzone okazy, określały ich barwę, strukturę oraz kształt. Następnie nasi najstarsi podopieczni dokończyli pracę plastyczną "Kontynenty" - umieszczenie kształtów lądów, uzupełnienie sylwetkami zwierząt, roślin i zabytków. Kolejnymi zajęciami była gimnastyka - mali sportowcy poddali się ćwiczeniom ogólnorozwojowym m.in. używali do tego specjalnych piłek. Ostatnimi piątkowymi zajęciami była rytmika, podczas której dzieci utrwalały najnowszy układ taneczny. Wszystkim życzymy miłego weekendu!

Czytaj więcej...