UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC04278 resize resizeI nadszedł ten dzień - bezchmurny i w miarę ciepły, po prostu wiosenny. Dzieci z wszystkich grup przez ostatnie dni przygotowywały swoje Marzanny. Przed wejściem głównym do przedszkola, w specjalnie przygotowanym palenisku, nastąpiło uroczyste pożegnanie zimy - papierowe symbole tej pory roku ochoczo zajęły się ogniem i w oka mgnieniu spłonęły dając miejsce najpiękniejszej porze roku - wiośnie. Wszyscy obecni serdecznie powitali wiosnę gromkimi okrzykami i piosenkami. Użyto prawie wszystkich przedszkolnych instrumentów muzycznych. Wesołe miny na radosnych buziach świadczyły o sukcesie pożegnania symbolu zimy. Po części oficjalnej dalsze witanie wiosny przeniosło się na przedszkolne place zabaw.

Czytaj więcej...

zapisy do przedszkolaOd 19 lutego 2019 startujemy z rekrutacją na nowy rok szkolny 2019/2020. Zaczynamy od naszych dzieci, których rodzice chcą kontynuować przygodę z Niezapominajką. W celu przedłużenia pobytu dziecka (od września 2019) zapraszamy do kontaktu z dyrekcją (parter).

Także od 19 lutego 2019 można zapisywać dzieci do grupy najmłodszej - trzylatków - rok urodzenia 2016 lub do lutego 2017. Na dzień 01.09.2019 dziecko musi mieć skończone 2,5 roku.

Od 18 marca 2019 będzie można (jeśli będziemy mieli miejsca) zapisać dzieci z zewnątrz do grup starszych - czterolatków (rok urodzenia 2015) i pięciolatków (rok urodzenia 2014).

ZAPRASZAMY!!!

Czytaj więcej...

DSC04249 resize resizeW pierwszym dniu ostatniego tygodnia zimy odwiedziliśmy grupę maluchów 3B. W ramach swoich zajęć dzieci wspólnie wykonały Marzannę - kukłę symbolizującą odchodzącą zimę i zwiastującą nadchodzącą wiosnę. Maluchy z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich etapach powstawania "zimowej panny". Wspólnie wycinały, kleiły, dziurkowały i wykonywały inne czynności plastyczne. W efekcie tych prac powstała przepiękna kukła w zimowych kolorach. Pracę dzieci można podziwiać w szatni - zapraszamy!

Czytaj więcej...

DSC04103 resize resizeTym razem zajrzeliśmy do grupy maluchów 3A. Dzisiejszym zadaniem dzieci było wykonanie Marzanny. Na początku maluchy tworzyły suknię malując arkusz papieru czerwoną farbą. Ręce i nogi powstały z rolek po papierze ozdobionych kawałkami kolorowej bibuły. Głowa została pomalowana pomarańczową kredką, następnie dzieci doczepiły do niej włosy. Marzeniem maluchów było, aby Marzanna miała żółte włosy i czerwoną kokardę. Sukienkę przyozdobiły własnoręcznie pokolorowanymi rybkami. Podczas całej pracy panowała bardzo radosna atmosfera. Wszyscy nie możemy się doczekać nadejścia wiosny...

Czytaj więcej...

DSC04093 resizeTym razem dzieci z grupy średniaków 4A spróbowały swoich sił w przygotowaniu Marzanny na pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci pilnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których kolorowały, wycinały oraz ozdabiały Marzannę. Praca pozwoliła na integrację grupy oraz na naukę wspólnego podejmowania decyzji i osiągania kompromisów. Każde dziecko miało swój własny, indywidualny wkład, dzięki czemu udało nam się stworzyć wesołą Marzannę w kolorze grupy.

Czytaj więcej...

DSC04018 resize resizeKolejną grupą, którą odwiedziliśmy w trakcie przygotowań Marzanny były średniaki 4B. Dzieci wypoczęte po weekendzie z zapałem przystąpiły do cięcia, klejenia, malowania i innych czynności plastycznych, których efektem stała się panna symbolizująca mijającą właśnie zimę. Pracę można podziwiać w szatni, na parapecie okna.

Czytaj więcej...

DSC03909 resize resizeMarzanna od zawsze stanowiła uosobienie zimy. Spalenie lub jej utopienie było konieczne, żeby przywołać wiosnę. Pozbywanie się słomianej maszkary to staromodny obyczaj. Dziś to zabawa, w której biorą udział przede wszystkim dzieci. Współcześnie łączymy to z początkiem kalendarzowej wiosny. Starszaki z grupy 5B wykorzystując różne materiały plastyczne wykonały swoją Marzannę, którą można podziwiać w szatni do 20 marca.

Czytaj więcej...

DSC03841 resize resizeStarszaki z grupy 5A nie mogą się doczekać wiosny, dlatego jako pierwsi postanowili wykonać Marzannę, czyli symbol odchodzącej zimy. Mało tego ich Marzanna samodzielnie ma uciec przed Panią Wiosną na własnych nogach. Dzieci były bardzo skupione podczas aktu twórczego. Każde miało olbrzymi wkład w końcowy efekt, który okazał się wielkim sukcesem. Czekamy na Marzanny z innych grup!

Czytaj więcej...

DSC03769 resize resizeW Niezapominajce odbył się już po raz 15. doroczny Wielki Bal Karnawałowy. Tym razem dzieci odwiedziły wioskę Smerfów. Na co dzień sala gimnastyczna dziś stała się kolorową krainą pełną Smerfów, smerfojagód, smerfodomków i wielu innych smerforzeczy. Przebrania dzieci były nie tylko smerfowe - byli jak zwykle policjanci, superbohaterowie, księżniczki, strażacy i inne postacie z bajek i filmów. Nasze serca skradło jednak przebranie za papugę. Jedyne, niepowtarzalne, po prostu wspaniałe! Podczas balu były tańce, konkursy, pokazy strojów, zabawy z chustą oraz przedstawienie kukiełkowe - "Trzy świnki" wg braci Grimm. Poszczególne grupy zaprezentowały się w pokazach tanecznych na sali widowiskowej. Głównym punktem balu było wspólne wykonanie "Smerfowego tańca", który można obejrzeć tutaj. Wielkie podziękowania pp. Ewelinie Wisłockiej, Renacie Sobczak i Edycie Wrześniewskiej za przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia!

Czytaj więcej...

DSC03599 resize resizeZ kolejnym przedstawieniem przyjechał do Niezapominajki teatr URWIS z Krakowa. Tym razem dzieci mogły obejrzeć i uczestniczyć w autorskiej bajce "Królik Baks". Sprytny, lecz leniwy królik Baks w pogoni za najsłodszą marchewką, trafia w nieznany dla siebie świat. Przeżywa liczne przygody i nawiązuje nowe znajomości. Po wielu perypetiach i nieoczekiwanych zdarzeniach przekonuje się, że najważniejsza jest przyjaźń.

Czytaj więcej...