UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

wakacje z napisem kolor 568x300KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

Niezapominajka 

Zainteresowanych zapisem dziecka (od września) zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 48 377 80 09 (telefon jest czynny przez całe wakacje)

Czytaj więcej...

DSC00096 resize resizeWczoraj dla swoich rodziców wystąpiły najstarsze dzieci. Dziś, w ostatnim już występie z okazji święta mamy i taty, wystąpiły dzieci najmłodsze z grupy 3B. Maluchy rozpoczęły od inscenizacji "Mamo, tato, co ty na to?". Wcielając się w przeróżne role - biedronek, motyli, pszczół, zajęcy i żabek mali artyści zabrali rodziców na tęczową łąkę, na której przygotowali dla nich wiele muzycznych niespodzianek. Niespodzianki te pełne były życzeń i wyrazów miłości dla rodziców. Po wielkim aplauzie licznie zgromadzonej publiczności dzieci zaprezentowały się w piosence w języku angielskim, po której brawurowo wykonały układ tańców nowoczesnych, co także nagrodzone zostało gromkimi brawami. Po takim występie wszyscy zasłużyli na specjalne docenienie - pani dyrektor każdego malucha pasowała na przedszkolaka Niezapominajki! Na koniec dzieci wręczyły swoim kochanym rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Niejednemu z dorosłych zakręciła się łezka w oku. Gratulujemy Wam wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC100042 resize resizePowoli zbliżamy się do końca uroczystych występów niezapominajkowych przedszkolaków w ramach obchodów połączonych świąt mamy i taty. Dziś swe umiejętności artystyczne, dla wyrażenia miłości i wdzięczności dla swoich rodziców, zaprezentowały dzieci z grupy starszaków 5B. W pierwszej części młodzi artyści w inscenizacji teatralnej "Bajkowe życzenia" pokazali, jak bardzo kochają swoje mamy i tatusiów. Wiązanka słowno-muzyczno-taneczna zrobiła ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. Niektórzy ukradkiem ocierali łzy... Ta część występu zakończyła się radosnym, wspólnym - rodziców z dziećmi - tańcem na scenie, po którym rodzice otrzymali od swych pociech okolicznościowe prezenty. Wystąpiły dziś najstarsze dzieci, był to ich ostatni występ w Niezapominajce. Od września zaczną już przygodę w szkole. Temu była poświęcona druga część dzisiejszej uroczystości. Nasi podopieczni zostali mianowani przez panią dyrektor absolwentami Niezapominajki, otrzymali dyplomy to potwierdzające oraz drobne upominki. Każde dziecko uhonorowane też zostało odpowiednim do siebie pożegnalnym wierszykiem. Było dużo wzruszeń, serdecznych życzeń i obietnic trzymania kciuków za sukcesy w szkole. Rodzice, gratulujemy Wam wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC09827 resize resizeW kolejnym występie z okazji połączonych świąt mamy i taty mieliśmy dziś niewątpliwą przyjemność obejrzeć starszaki z grupy 5A. W pierwszej części dzieci zaprezentowały się w inscenizacji "Daleka podróż", podczas której zabrały nas w wirtualną podróż dookoła świata. Wspólnie z małymi artystami odwiedziliśmy Afrykę, Japonię, Grenlandię, Hawaje i Anglię. Podróż ta była doskonałym pretekstem do przedstawienia tematycznych tańców i piosenek w odpowiednich do odwiedzanych krain strojach. Część druga była głównym punktem występu - dzieci w wiązance wierszy i piosenek dały wyraz swej wdzięczności za bezgraniczną miłość i troskę swych rodziców. Po tych wzruszających chwilach (niektórym mamom i tatusiom "spociły się" oczy) pani dyrektor Niezapominajki pasowała starszaków na absolwentów przedszkola, czego dowodem był okolicznościowy dyplom. Dzieci otrzymały także drobne upominki. Na koniec występu wdzięczne córki i synowie wręczyli swoim ukochanym rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Kochani rodzice, gratulujemy Wam wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC09797 resize resizeTym razem średniaki z grupy 4A zaprezentowały się w okolicznościowym występie z okazji połączonych świąt mamy i taty. Nasi mali artyści rozpoczęli od inscenizacji wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach znanych z zoo. Następnie dzieci przedstawiły składankę wierszyków i piosenek ze specjalną dedykacją dla swoich rodziców. Wśród nich była także piosenka w języku angielskim. W finale średniaki brawurowo wystąpiły w układzie tanecznym, co spotkało się z żywiołową reakcją licznie zgromadzonej publiczności. Po odśpiewaniu "Sto lat!" dla rodziców dzieci wręczyły im własnoręcznie przygotowane laurki. Po takim wspaniałym występie nie pozostało nic innego, jak podziękować dzieciom specjalnymi dyplomami i wakacyjnymi upominkami, co z wielką radością uczyniła pani dyrektor.

Czytaj więcej...

DSC09691 resize resizeSwój uroczysty występ, z okazji połączonych świąt mamy i taty, dzieci z grupy średniaków 4B rozpoczęły od wykonania gromkiego "Sto lat!" dla swoich rodziców. Po wyśpiewanych życzeniach przyszedł czas na prezentację okolicznościowej wiązanki piosenek i wierszyków, były także elementy kabaretowe. Indywidualne występy spotkały się z aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. W międzyczasie dzieci zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. W finale występu nasi mali artyści zaprezentowali się w składance tanecznej, co spotkało się z owacjami publiczności. W nagrodę za tak wspaniały występ dzieci uhonorowane zostały specjalnymi dyplomami i prezentami na wakacje. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane okolicznościowe prezenty. Gratulujemy rodzicom wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC09572 resize resizeDzisiaj z okazji połączonych świąt mamy i taty wystąpili najmłodsi nasi podopieczni z grupy 3A. Licznie reprezentowana grupa rozpoczęła swój pokaz od przedstawienia „Wszystkie misie nasze są...". Zgromadzona w dużej liczbie publiczność nagrodziła gromkimi brawami popis sztuki aktorskiej naszych małych artystów. Po przedstawieniu przyszedł czas na wiązankę piosenek (także w języku angielskim), wierszyków i tańców ze specjalnymi dedykacjami dla rodziców. Niejednemu z nich zakręciła się łza w oku - podziwiając swe pociechy. Po występie dzieci wręczyły swym rodzicom okolicznościowe laurki, które same wcześniej wykonały. Na koniec pani dyrektor mianowała wszystkie dzieci tytułem „wesołego przedszkolaka Niezapominajki”, czego dowodem były okolicznościowe dyplomy. Wzruszeniom i przytuleniom nie było końca... Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC09504 resize resizeMiędzynarodowy Dzień Dziecka oficjalnie obchodzony jest od 1954 roku. W Niezapominajce to najbardziej oczekiwane przez dzieci święto obchodziliśmy już po raz 13. Rozpoczęcie obchodów odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie dzieci przedstawiły swoje autoportrety, przygotowane w ostatnich dniach w ramach zajęć plastycznych. Po krótkim wprowadzeniu p. Renaty z grupy 4B o historii tego święta dzieci ruszyły do zabawy. Były tańce, zabawy z chustami animacyjnymi, kwizy i konkursy. Dzięki sprzyjającej aurze wszyscy mogli zaznać przyjemności zabaw na świeżym powietrzu. Było m.in.: malowanie kredą na asfalcie, rzuty do kosza, kręgle, puszczanie baniek i wiele innych atrakcyjnych zabaw. Przy wyjściu wszystkie dzieci zostały poczęstowane kolorowymi lizakami.

Kochani nasi podopieczni oraz wszystkie dzieci na całym świecie - żyjcie szczęśliwie, miejcie prawdziwych przyjaciół, korzystajcie z możliwości zabawy i nauki w przedszkolach i szkołach - tego Wam życzymy!

Czytaj więcej...

DSC09309 resize resize

Pod takim hasłem spędziły wtorek w Niezapominajce dzieci z grupy 5A. Była to też okazja do zastanowienia się nad przemijającym czasem, jak go mierzyć, jakie są znaczące jego momenty, do czego służy kalendarz, a do czego zegar - dlaczego tak bardzo się różnią? A przecież oba te przedmioty służą do odmierzania czasu. Zegar był pretekstem do przedstawienia kolejnej litery alfabetu - Z. W ramach relaksu dzieci zorganizowały piknik rodzinny, a po nim przetańczyły całą rytmikę. Na koniec tego kolejnego, pięknego dnia w przedszkolu nasze starszaki udały się na plac zabaw, gdzie oddały się intensywnej zabawie. Piękne jest życie przedszkolaka!

Czytaj więcej...

1Ona jedna dostrzegała 
w durnym świecie tym jakiś ład 
własną piersią dokarmiała 
oczy mlekiem zalewała 
Wychowała jak umiała 
a gdy wyjrzał już człek na świat 
wziął swój los w ręce swe 
i nie w głowie mu było że

 

Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt 
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy robi błąd 
Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec 
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy jego rzecz

/Wojciech Młynarski/

Wszystkiego najlepszego dla wszystkim mam świata – tych, które noszą pod sercem swoje maleństwa, tych, które wychowują i kształcą swoje pociechy i tych, które bez względu na wiek swój i swoich dzieci kochają je i się o nie całe życie martwią.