UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC02461 resize resizeZabawy dowolne są nieodłącznym elementem pobytu dzieci w przedszkolu. To czas, kiedy dzieci mogą wybrać dla siebie dowolne zajęcie. Podczas takich zabaw możemy zaobserwować, jak wygląda naturalna komunikacja między dziećmi oraz jakie aktywności najczęściej i najchętniej podejmują. Czterolatki bardzo często bawią się w zabawy tematyczne. Budują zoo, tworzą zagrody dla zwierząt, organizują przyjęcia urodzinowe dla pluszaków. Średniaki chętnie podejmują też działania z zakresu motoryki małej. Tworzą spontanicznie prace plastyczne korzystając z "pudełka kreatywności", lepią z ciastoliny czy nawlekają guziki na sznurek. Dzieci często wybierają także zabawy konstrukcyjne i budują z klocków i pianek. Dzięki różnorodności dostępnych zabawek przedszkolaki nie mają czasu na nudę i każdy dzień wygląda inaczej. Dzieci doskonale ze sobą współpracują. Zabawy dowolne sprawiają im ogromną przyjemność, co widać na ich uśmiechniętych buziach.

Czytaj więcej...

DSC02451 resize resize"Kocha Babcię i Dziadziusia każdy wnuczek, każda wnusia...". Z okazji święta Babci i Dziadka moc serdeczności, przytulań i buziaków od wszystkich przedszkolaków. Piosenkę z życzeniami można obejrzeć tutaj. A na zdjęciach relacja z przygotowywania prezentów oraz ze wspólnego śpiewania.

Czytaj więcej...

DSC02400 conflict 0 resizePo przerwie świąteczno - noworocznej powróciliśmy do bajkoczytania z udziałem rodziców. Naszym gościem w grupie starszaków 5A była p. Kinga - mama Amelii. Przedszkolaki od rana oczekiwały gościa i powitały p. Kingę z wielką radością. Mama Amelki wybrała dla dzieci bajkę o przygodach ulubionej lokomotywy Tomka pt. "Wyprawa poza wyspę Sodor". Przedszkolaki bardzo uważnie wysłuchały bajki i chętnie odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania starszaki ćwiczyły z p. Kingą wykonanie piosenki na jutrzejsze święto babci i dziadka pt. Babcia i dziadziuś". Dzieci otrzymały też kolorowankę przygotowaną własnoręcznie przez Amelkę oraz słodkie "co nieco". Z kronikarskiego obowiązku zwracamy uwagę na kolejny jubileusz - było to już 25. bajkoczytanie rodziców w bieżącym roku szkolnym - dziękujemy!

Czytaj więcej...

DSC02262 resize resizeDzisiaj przedszkolaki z Niezapominajki świętowały kolejne urodziny Kubusia Puchatka wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Dzieci bawiły się w grupach wiekowych. Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem listów od Kubusia do dzieci, w którym miś przedstawił im zadania do wykonania. Przedszkolaki szukały baryłek i słoików z miodem, rozwiązywały zagadki matematyczne, językowe, układały puzzle. Grały też w gry rozwijające spostrzegawczość, umiejętność obserwacji, logicznego myślenia, uważnego słuchania oraz poszerzania słownictwa w języku angielskim. Większość zadań wykonywały z użyciem komputera i dużego ekranu na sali widowiskowej, co jak zwykle spotkało się z wielkim uznaniem dzieci. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych, zabaw z chustą animacyjną i pluszakami ze Stumilowego Lasu. Atrakcją na zakończenie uroczystości było gromkie odśpiewanie "Sto lat!" jubilatowi i zdjęcia w Kubusiowej fotobudce.

Czytaj więcej...

DSC02001 resize resizeKażdego dnia starszaki z grupy 5B czerpią ogromną przyjemność ze wspólnych zabaw. Jest to też czas służący rozwojowi kompetencji kluczowych:językowych (porozumiewanie się), społecznych (współpraca) oraz matematycznych (budowanie z klocków, układanie puzzli). Jako dodatkową formę zabawy dzieci traktują kolorowanki i wycinanie przy stolikach.

Czytaj więcej...

100 2433 resize resizeZgodnie z zapowiedziami publikujemy dziś zdjęcia ze specjalnej sesji fotograficznej wykonanej w grupie maluchów 3A, która to grupa zwyciężyła w naszym konkursie na największą liczbę polubień i udostępnień postów na stronie FB w listopadzie 2019. Zdjęcia były robione wczoraj i dziś w sali zajęciowej i na przedszkolnej sali gimnastycznej. Okazało się, że dzieci mają bliźniacze rodzeństwo :).  Gratulujemy wszystkim rodzicom i opiekunom wspaniałych i fotogenicznych dzieci. Konkurs styczniowy trwa do 15 lutego. Zachęcamy do polubiania i udostępniania bieżących postów.

Czytaj więcej...

DSC01961 resize resizeZabawa jest główną i naturalną formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. To dzięki niej dziecko uczy się i "programuje" na przyszłość. Dzieci, które swobodnie się bawią - myślą, kombinują, eksperymentują, mają większą swobodę myślenia i lepiej radzą sobie z nauką i różnymi sytuacjami życiowymi. Przedszkolaki z grupy 5A bardzo chętnie wykorzystują czas na swobodną zabawę. Dzieci budują domy, sklepy, baseny z poduszek, klocków i krzeseł. Uwielbiają gotować i tworzyć budowle z klocków lego. Dzisiaj wybudowali basen i wspólnie się w nim bawili. Starszaki najbardziej jednak lubią tworzyć przy stolikach: rysować, kolorować, wycinać, bawić się ciastoliną. Każdego dnia nasza tablica obwieszona jest nowymi pracami dzieci.

Czytaj więcej...

DSC01928 resize resizeJak każdego dnia dzieci spędzają wolny czas na zabawie. Dzisiaj maluchy z grupy 3B wybrały zabawy konstrukcyjne z różnego rodzaju klocków. Ich dużym zainteresowaniem cieszy się także kącik czytelniczy i kącik narzędzi. Zabawy swobodne na dywanie dają maluchom dużo radości i rozwijają, tak ważną w tym wieku, wyobraźnię.

Czytaj więcej...

DSC01903 resize resizeNajważniejszą aktywnością wieku przedszkolnego jest spontaniczna zabawa dowolna, dzięki której dzieci rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności społeczne, poznawcze i ruchowe oraz poznają swoje mocne i słabe strony. W Niezapominajce codziennie organizowane są zabawy swobodne: konstrukcyjne, tematyczne, ruchowe oraz twórcze. Układanie puzzli, budowanie torów z klocków, wyścigi samochodów, majsterkowanie, zabawa w małego lekarza i kucharza to zabawy, które dzieci lubią najbardziej. Zobaczcie, jak maluchy z grupy 3A świetnie się bawią.

Czytaj więcej...

100 2268 resize resizeJak co roku, tak i teraz dzieci i pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dzieci przez ostatnie tygodnie przygotowywały się do tego wydarzenia. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełek w wykonaniu nauczycielek: pp. Eweliny Bonieckiej z grupy średniaków 4A i Eweliny Młyńskiej z grupy 3A. Tę "wigilijną opowieść"  ilustrowały muzycznie dzieci śpiewając odpowiednie do treści kolędy. Potem, wspólnie, ale też i w ramach swoich grup, przedszkolaki zaprezentowały wiązankę kolęd i świątecznych układów tanecznych. Szczególnym występem było zaśpiewanie dla przedszkolaków przez wszystkich pracowników Niezapominajki kolędy "Świąt wesołych!". Finałem było wspólne wykonanie kolędy "Wśród nocnej ciszy", które można obejrzeć tutajNa koniec wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia zdrowych i spokojnych świąt, czego i wszystkim rodzicom naszych dzieci oraz przyjaciołom Niezapominajki również serdecznie życzymy!

Czytaj więcej...