UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC02897 resize resizeZ pierwszym w nowym roku przedstawieniem odwiedził Niezapominajkę teatr Urwis. Tym razem krakowscy aktorzy zaprezentowali autorski spektakl pt. „Eko-Bartek”, w którym pocieszny miś w przystępny sposób uczy młodych widzów ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Dzieci mogły poznać podstawowe zasady dbania o środowisko, m.in. oszczędzanie wody, segregacja śmieci, recykling. W przedstawieniu aktywnie uczestniczyli widzowie. Na koniec przedstawienia występujący artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

DSC02865 resize resizeDzieci z grupy 4B rozpoczęły dzień od zabaw dowolnych - takich na rozruszanie. Rozbudzeni i pełni werwy udali się wszyscy na gimnastykę, podczas której były ćwiczenia na drabinkach oraz gra w zbijaka - od pokoleń najpopularniejsza zabawa ruchowa. Po zajęciach fizycznych przyszedł czas na zajęcia programowe. Dzisiejszym tematem była nauka sauvoir-vivre'u podczas nakrywania stołu oraz wypełnianie kart pracy (tworzenie zbiorów równolicznych). Na koniec dnia dzieci mogły, wzorem innych grup, poprzymierzać różne kreacje karnawałowe i zrobić sobie zdjęcie w niezapominajkowej Fotobudce.

Czytaj więcej...

DSC02724 resize resizeŚredniaki z grupy 4A swoją aktywność edukacyjną rozpoczęły od zajęć plastycznych, w ramach których "ugotowały" zupę pomidorową. Po plastyce odbyła się rytmika - przy klasycznym utworze "Taniec z szablami" dzieci tańczyły z wykorzystaniem pomponów. Kolejnymi zajęciami ruchowymi była gimnastyka. Młodzi sportowcy uczestniczyli w zabawie "naleśniki" oraz konkurowali między sobą na torze przeszkód - sporty zimowe: hokej i sanki. Nie mogło zabraknąć, tak jak w innych grupach, niezapominajkowej FOTO BUDKI - był to czas na dowolne przebrania karnawałowe. Ostatnimi zajęciami programowymi była logopedia z tematem "Bałwanek - ćwiczenia grafomotoryczne". Na koniec dnia dzielne średniaki uczestniczyły w zabawach indywidualnych.

Czytaj więcej...

DSC02611 resize resizeStarszaki z grupy 5B rozpoczęły dzień od zajęć programowych "Sztuka życia w zgodzie". Temat jak najbardziej na czasie. Wielu dorosłym przydałyby się takie zajęcia... W ramach zajęć dzieci wysłuchały opowiadania "Nie przechwalaj się" oraz bawiły się w kole "Kto lubi...". Po zajęciach, z wykorzystaniem Foto Budki, przedszkolaki prezentowały przebrania karnawałowe. Kolejnymi zajęciami była logopedia. Tematem był "Bałagan" - układanie zdań prostych. Po logopedii dzieci wypełniały karty grafomotoryczne. Potem przyszedł czas na zajęcia ruchowe - gimnastykę, podczas której grano w kręgle. Kolejnymi zajęciami ruchowymi były tańce - młodzi artyści mogli zaprezentować się na przedszkolnej scenie. Dzień zakończyły zabawy dowolne, po których trzeba było pożegnać się z przedszkolem do następnego dnia.

Czytaj więcej...

DSC02481 resize resizePo raz pierwszy w nowym roku odwiedziliśmy podczas zajęć niezapominajkowe dzieci. Zaczęliśmy od starszaków z grupy 5A. Zaraz po przyjściu do przedszkola dzieci zajęły się zabawami dowolnymi w swojej sali. Pierwszymi zajęciami programowymi była gimnastyka, podczas której dzieci ćwiczyły wykorzystując chustę animacyjną - dobrze się przy tym bawiąc. Pozostając w atmosferze zabawy, po zajęciach ruchowych nasi podopieczni rozpoczęli sezon karnawałowy. "Foto-Budka" pozwoliła na przebrania i pamiątkowe zdjęcia. Na koniec były zajęcia plastyczne "Kolorowe U", w ramach których dzieci ozdabiały (wg własnego pomysłu) plasteliną i innymi dostępnymi materiałami tę właśnie literę. Jak zwykle nie wiadomo kiedy pobyt w Niezapominajce się skończył, ale jutro jest nowy dzień!

Czytaj więcej...

DSC02295 resize resizeDziś już ostatni dzień przed świąteczną przerwą. Pojutrze wigilia... Rodziny spotkają się przy wspólnym stole. Wszyscy wszystkim będą składać świąteczne życzenia. W naszym przedszkolu także i my spotkaliśmy się na sali widowiskowej. Dzieci odświętnie ubrane i pracownicy przedszkola razem spędzili te magiczne chwile. Dzieci zaprezentowały się w świątecznej wiązance tańców i piosenek. Na koniec spotkania połamaliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie wesołych świąt i wszelkiej pomyślności, czego także wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy!

Czytaj więcej...

DSC02282 resizeŚwięta już tuż, tuż... Wspólnie z naszymi podopiecznymi przygotowujemy się do ich obchodów. Dziś "dzień żywych obrazów". Każdy przedszkolak, jeśli tylko chciał, mógł wcielić się w rolę Maryi, Józefa, aniołka, pastuszka czy jednego z trzech króli. Wszystko to w pięknej scenografii oddającej klimat betlejemskiej stajenki. Najwięcej radości było z możliwości przebierania się w różne stroje i pozowania do zdjęć.

 

 

Czytaj więcej...

DSC02064 resizeDzieci ze wszystkich grup już od kilku dni aktywnie przygotowują się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W tym roku, w ramach zajęć plastycznych, nasi podopieczni wykonali kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Efekty swoich artystycznych dokonań zabiorą do swych domów, aby tam udekorować świąteczny stół i choinkę.

Czytaj więcej...

DSC01806 resize resizeJesteśmy przekonani, że 6. dzień grudnia jest jednym z najbardziej oczekiwanych w roku. To wtedy do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj, który rozdaje prezenty. W Niezapominajce wszystkie dzieci już od rana oczekiwały z niecierpliwością wizyty tego niezwykłego gościa. W związku z liczną obecnością dzieci, Mikołaj odwiedził je w poszczególnych grupach. Zaczął od grupy średniaków 4A, potem był w drugiej grupie średniaków 4B, po czym zajrzał do maluchów 3A i 3B. Na koniec została mu wizyta u starszaków: najpierw w grupie 5A, potem w grupie 5B. W każdej z grup dzieci pięknie się zaprezentowały w okolicznościowych piosenkach, wierszykach, a nawet w tańcach. Niektóre miały także upominki dla świętego. Podczas wręczania prezentów indywidualnych był czas na wykonanie wspólnej z Mikołajem fotografii. Nasz gość nie zapomniał także o wszystkich pracownikach przedszkola - oni przecież także byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Po prezentach indywidualnych przyszedł czas na upominki grupowe. Po złożeniu obietnicy grzecznego zachowania przez kolejny rok Mikołaj nas pożegnał, a dzieci ruszyły do odpakowywania upominków - najmilszej chwili w tym dniu!

Czytaj więcej...