UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC03128 resize resizeZ kolejnym spektaklem odwiedził Niezapominajkę teatr URWIS z Krakowa. W dzisiejszym, autorskim, przedstawieniu mali widzowie poznali Ksenię, wysportowaną i energiczną dziewczynkę, która ich zapoznała z przyrodą, zmieniającą się w trakcie trwania roku. Ksenia propaguje sport i zdrowy styl życia. W trakcie całorocznej przygody spotyka ludzi, którzy nie dbają o swoje zdrowie i próbuje ich zmienić na lepszych. W spektaklu, jak zwykle, uczestniczyły dzieci.

Czytaj więcej...

DSC02967 resize resize"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy zabiegani, czasem nie pozwala nam to dostrzec potrzebujących. Zima to trudny czas dla podopiecznych schronisk dla zwierząt. W naszym przedszkolu wzorem lat ubiegłych została zorganizowana zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla psów i kotów z radomskiego schroniska. Celem naszej akcji była pomoc zwierzętom, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i rodziców do aktywnego udziału w zbiórce. Naszej akcji towarzyszyły również zajęcia dydaktyczne, które uczyły dzieci odpowiedzialności, opieki nad zwierzętami i uwrażliwiały na ich potrzeby. Przedszkolaki miały także okazję poznać i poćwiczyć pozycję obronną "żółwia" w razie ataku psa. Za bezinteresowną pomoc każdy przedszkolak otrzymał medal Przyjaciela Zwierząt - niektórzy całkiem słusznie nazwali go medalem Psijaciela Zwierząt :-).

Czytaj więcej...

DSC03022 resize resizeDzisiejsze zajęcia gimnastyczne w grupie średniaków 4A zaczęły się zbiórką z odliczaniem i rozgrzewką z pomponami przy dźwiękach zumby. Podczas zajęć dzieci uczyły się nie tylko nowego układu tanecznego, ale też ćwiczyły równowagę, koordynację ruchową i kreatywność. Zajęcia z elementami tańca pobudzają również pracę mózgu, a tym samym mają wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Następnym elementem zajęć była profilaktyka płaskostopia i koślawości kolan z wykorzystaniem maty jeżykowej - chodzenie na zewnętrznych częściach stóp, skakanie na palcach, stanie na jednej nodze. Następnie, leżąc na materacach, dzieci podnosiły z ziemi palcami stóp woreczki z grochem. Na koniec była zabawa uspokajająca z wykorzystaniem chusty animacyjnej przy dźwiękach relaksującej muzyki.

Czytaj więcej...

DSC02978 resize resizeDrugą grupą, którą odwiedziliśmy podczas zajęć gimnastycznych była grupa starszaków 5B. Dzieci rozpoczęły od rozgrzewki przy dźwiękach zumby. Dzięki temu tańcowi dzieci mogą zdrowo i aktywnie spędzić czas poznając przy okazji nowe układy taneczne. Uczą się przy tym koordynacji ruchowej, równowagi, rozwijają kreatywność pobudzając przy tym rozwój intelektualny. Następnym elementem zajęć była profilaktyka płaskostopia i koślawości kolan. Ćwiczenia na specjalnych matach umożliwiają masaż stóp i pobudzają krążenie krwi przez co walka z wadami postawy może być skuteczniejsza. Na koniec nasi młodzi sportowcy, wykorzystując przy muzyce elementy gimnastyki artystycznej, ćwiczyli z szarfami.

Czytaj więcej...

DSC02902 resize resizeTematem przewodnim w styczniu będą zajęcia gimnastyczne. Relacje zaczynamy od wizyty w grupie 5A. Nasi najstarsi podopieczni rozpoczęli "WF" od rozgrzewki, na którą złożyły się: bieg po okręgu, ćwiczenia oddechowe, skłony, wymachy, przysiady i pajacyki. Kiedy wszystkie mięśnie były już gotowe do bardziej zaawansowanego wysiłku dzieci, z wykorzystaniem mat, przystąpiły do ćwiczeń z profilaktyki płaskostopia, koślawości kolan oraz kształtujących nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Kolejnym elementem zajęć były ćwiczenia w zakresie samoobsługi - zdejmowanie i zakładanie skarpetek i butów. Nagrodą za zaangażowanie w zajęcia była na koniec zabawa "w berka".

Czytaj więcej...

DSC02815 resize resizeJak co roku, tak i teraz dzieci i pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dzieci przez ostatnie tygodnie przygotowywały się do tego wydarzenia. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia kukiełkowego jasełek w wykonaniu nauczycielek. Potem, wspólnie, ale też i w ramach swoich grup, przedszkolaki zaprezentowały wiązankę kolęd i świątecznych układów tanecznych. Jeden z nich w wykonaniu połączonych grup starszaków można obejrzeć tutaj. Ostatnim występem było wspólne zaśpiewanie kolędy "Jest taki dzień" z repertuaru Czerwonych Gitar przez wszystkie panie i p. dyrektor. Na koniec wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia zdrowych i spokojnych świąt, czego i wszystkim rodzicom naszych dzieci oraz przyjaciołom Niezapominajki również serdecznie życzymy!

Czytaj więcej...

DSC02746 resize resizeOstatni raz w tym roku zawitał do Niezapominajki teatr URWIS z Krakowa z przedstawieniem "Sklep z zabawkami". Aktorzy w konwencji bajki opowiedzieli o chłopcu, który nie lubił i nie szanował swoich zabawek. Tak było do czasu, kiedy zabawki ożyły i chłopiec przekonał się, że zabawa z nimi przynosi wiele radości. Przesłaniem spektaklu było odciągnięcie dzieci od telewizorów, smartfonów i innych ekranów oraz przekonanie ich, że istnieje świat realny, a nie tylko wirtualny. Młodzi widzowie, jak zwykle, mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

Czytaj więcej...

DSC02533 resize resizeŚwięta już tuż, tuż... Wspólnie z naszymi podopiecznymi przygotowujemy się do ich obchodów. Ostatnie dwa dni były"dniami żywych obrazów". Każdy przedszkolak, jeśli tylko chciał, mógł wcielić się w rolę Maryi, Józefa, aniołka, pastuszka czy jednego z trzech króli. Wszystko to w pięknej scenografii oddającej klimat betlejemskiej stajenki. Najwięcej radości było z możliwości przebierania się w różne stroje i pozowania do zdjęć.

Czytaj więcej...

DSC02522 resize resizeZbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją do tworzenia pięknych prac plastycznych. Jest to wyjątkowy czas przygotowań, ubierania choinki, malowania dekoracji. W Niezapominajce przygotowania idą pełną parą. Jedną z tradycji świąt Bożego Narodzenia jest wysyłanie kartek z życzeniami. Najpiękniejsze są te, które wykonane są własnoręcznie przez dzieci. Właśnie takie kartki wykonały dzieci ozdabiając je wykorzystując różne techniki oraz dodając życzenia płynące prosto z ich serc. Po przygotowaniu kartek przyszedł czas na strojenie choinki. Dzieci z zaangażowaniem wykonały ozdoby choinkowe, którymi później przyozdobiły świąteczne drzewko. Kartki gotowe, choinka ubrana, wszyscy czekamy piątkowego kolędowania!

Czytaj więcej...

DSC02079 resizeJesteśmy przekonani, że 6. dzień grudnia jest jednym z najbardziej oczekiwanych w roku. To wtedy do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj, który rozdaje prezenty. W Niezapominajce wszystkie dzieci już od rana oczekiwały z niecierpliwością wizyty tego niezwykłego gościa. W związku z liczną obecnością dzieci, Mikołaj odwiedził je w poszczególnych grupach. Zaczął od grupy maluchów 3A, potem był w drugiej grupie maluchów 3B, po czym zajrzał do średniaków 4A i 4B. Na koniec została mu wizyta u starszaków: najpierw w grupie 5A, potem w grupie 5B. W każdej z grup dzieci pięknie się zaprezentowały w okolicznościowych piosenkach. Niektóre miały także upominki dla świętego. Podczas wręczania prezentów indywidualnych był czas na wykonanie wspólnej z Mikołajem fotografii. Nasz gość nie zapomniał także o wszystkich pracownikach przedszkola - oni przecież także byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Po prezentach indywidualnych przyszedł czas na upominki grupowe. Po złożeniu obietnicy grzecznego zachowania przez kolejny rok Mikołaj nas pożegnał, a dzieci ruszyły do odpakowywania upominków - najmilszej chwili w tym dniu!

Czytaj więcej...