UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC01191 resize resizeŚredniaki z grupy 4B zaczęły dzień od porannych zabaw. Po przyjemnym wybudzeniu wszyscy obecni udali się na niezapominajkową salę gimnastyczną. Tam, korzystając z metody Weroniki Sherborne, ćwiczyli w parach, a także kształcili poczucie równowagi w stożkach. Potem, gdy już mięśnie zostały rozruszane, przyszedł czas na zajęcia programowe. Dzisiejszym tematem było "Światło i ciepło" - zabawy z kostką edukacyjną w naśladowaniu zwierząt. Panie omówiły tryb życia sowy, niedźwiedzia i zająca. Odbył się także plebiscyt skojarzeń, wskazywano korzyści dla ludzi, zwierząt oraz roślin z ognia, światła i ciepła. Wykorzystano przy tym założoną wcześniej uprawę roślin. Dzieci urządziły także wystawę prac plastycznych wykonanych w dniu poprzednim. Po zajęciach programowych był język angielski z tematem "Vehicles" - były to zabawy utrwalające słownictwo związane z pojazdami. Po wytężonym wysiłku intelektualnym przyszła pora na chwilę relaksu - w ramach bajkoczytania panie prezentowały dziś "Kota w butach". Ostatnimi zajęciami była logopedia. Dziś p. Justyna zaproponowała temat: "Ptaki - ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, onomatopeje". I tak kolejny aktywny dzień w Niezapominajce dobiegł końca. Jutro znów wszyscy spotkamy się z niemniejszą przyjemnością.

Czytaj więcej...

DSC00944 resize resizeAura, jaka jest każdy widzi. Średniaki z grupy 4A mają na to radę. Zajęcia miały dziś "ciepłą" tematykę. Nasi podopieczni rozpoczęli od wspólnego wykonania makiety kominka. Przy okazji dowiedzieli się o tym, czym jest ogień, kiedy jest groźny, a kiedy bezpieczny i pożyteczny. Jakie są jego właściwości i jakie są zawody związane z ogniem - piekarz, kucharz, strażak, kowal. Po zajęciach programowych zaczęła się rytmika, podczas której dzieci śpiewały piosenkę o Mikołaju z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. W trakcie zaś rytmicznego Zygzaka wysłuchały rytmów z różnych stron świata. Kolejnymi zajęciami ruchowymi była gimnastyka z ćwiczeniami równoważnymi i grą ruchową na "naleśnikach". Po gimnastyce wszyscy udali się na zasłużone 2. śniadanie, po którym pojawiła się p. Justyna z logopedią. Dzisiejszym tematem było: "Głoska A i przyjaciele". Kolejny dzień w Niezapominajce zakończył się zabawami w kącikach zabaw.

Czytaj więcej...

DSC00891 resize resizeW ramach obchodów Święta Niepodległości w Niezapominajce odbył się uroczysty capstrzyk. Wszystkie dzieci podzielone na dwie tury, przy dużej fladze narodowej, małych flagach własnoręcznie wykonanych i wiernej replice pomnika Czynu Legionowego (kopii tego, co stoi na radomskim rynku) wysłuchały krótkiej historii o narodowym godle, fladze i hymnie. Były okolicznościowe wiersze oraz wiązanka pieśni legionowych i innych patriotycznych. Wszystkie dzieci, na baczność, odśpiewały hymn narodowy i złożyły pod pomnikiem legionisty biało-czerwone wiązanki, które wcześniej własnoręcznie wykonały.

Czytaj więcej...

DSC00742 resize resizeMimo chłodu na dworze starszakom z grupy 5B było dziś gorąco. A to za przyczyną tematu zajęć programowych: "Gorące zawody". Dzieci mogły zapoznać się z profesjami, które polegają na wykorzystywaniu lub zwalczaniu ognia. To, że strażak z ogniem walczy wiemy wszyscy, ale to że dzięki ogniowi można skleić dwa metalowe przedmioty, albo upiec chleb, to już nie wszyscy. Przy okazji były także ćwiczenia grafomotoryczne "Jestem strażakiem - opowieść ruchowa". Po zajęciach programowych nastąpiła logopedia z tematem "Robot i zwierzęta - analiza sylabowa". Potem nasi najstarsi podopieczni uczestniczyli w zajęciach ruchowych - najpierw była gimnastyka, a po niej tańce. Koniec dnia to zabawy własne w swojej sali - wszyscy to lubią!

Czytaj więcej...

DSC00584 resize resizeTen kolejny jesienny dzień starszaki z grupy 5A rozpoczęły od zabaw dowolnych. Po takiej "rozgrzewce" przyszedł czas na przygotowanie się do zbliżającego się święta niepodległości. W ramach przygotowań dzieci kolorowały flagi narodowe. Po zajęciach plastycznych nasi najstarsi podopieczni zabrali się za ćwiczenie tężyzny fizycznej na przedszkolnej sali gimnastycznej. Po zajęciach ruchowych rozpoczęły się zajęcia programowe - "Bogactwa naszej planety". W ich trakcie dzieci wysłuchały opowiadania W. Widłaka pt. "Tajemnice Ziemi", co połączono z pokazem i rozmową na temat korzyści dla człowieka z wydobywanych z Ziemi złóż. Po tych zajęciach nasze przedszkolaki odwiedziła p. Justyna z zajęciami logopedycznymi: "Robot poznaje zwierzęta. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły analizę i syntezę słuchową oraz oddech. Na koniec dnia była zabawa w ramach zajęć taneczno - muzycznych.

Czytaj więcej...

DSC00341 resize resizeJuż po raz trzeci w historii Niezapominajki odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci ze wszystkich grup oraz wszystkie panie w przecudnych, anielskich przebraniach bawiły się przez prawie trzy godziny przed południem. Były tańce, konkursy, zgadywanki i inne zabawy. Cała sala gimnastyczna, na której bal się odbywał była przepięknie udekorowana. Na ścianach małym aniołkom towarzyszyły anioły duże, pod sufitem zawisły złote gwiazdy i gwiazdeczki, wśród nich schowały się niebieskie balony, które na zakończenie balu zostały przebite i wypadły z nich setki małych gwiazdek na bawiące się aniołki. Było wesoło, tanecznie i konkursowo. W imieniu dzieci składamy serdeczne podziękowania pp. Ewelinie Wisłockiej i Edycie Wrześniewskiej za przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego balu.

Czytaj więcej...

DSC00192 resize resizeTen kolejny jesienny (mokry i chłodny) dzień najmłodsi podopieczni z grupy 3B zaczęli od zabaw dowolnych. Zaraz potem przyszedł czas na zajęcia dydaktyczne, w ramach których odbyła się inscenizacja utworu H. Bechlerowej "Koszyk Mruczka", co było wzbogaceniem form odbioru literatury. Dzieci same także mogły spróbować animacji kukiełkami. Przy okazji zabawy leśnymi puzzlami utrwaliły też wiadomości nt. sposobu odżywiania się zwierząt żyjących w lesie - jeża i sarny. Po zajęciach programowych grupę odwiedziła p. Justyna z propozycją zajęć logopedycznych. Dzisiejszym tematem był "Tomek i jego domek" - dzieci usprawniały swój aparat artykulacyjny. Po zajęciach wymagających wysiłku intelektualnego przedszkolaki z chęcią przeszły do zajęć ruchowych. Najpierw była rytmika z tańcami i zabawami ruchowo-naśladowczymi, po niej zaś gimnastyka z zabawami integracyjnymi z chustą animacyjną i ćwiczeniami w doskonaleniu równowagi i koordynacji ruchowej. Po tych wyczerpujących zajęciach wszyscy z przyjemnością udali się na 2. śniadanie, po którym można było się zrelaksować podczas bajkoczytania - dziś było to kilka opowiadań z cyklu "Podróż do Leśnej Krainy". Na koniec naszej wizyty dzieci poprosiły, aby zacytować w relacji internetowej ich dzisiejsze motto: "Na przekór jesiennej plusze - u nas jest wesoło i kolorowo!" - co czynimy z przyjemnością.

Czytaj więcej...

DSC00084 resize resizeTeatr Urwis z Krakowa przyjechał do Niezapominajki z własną adaptacją klasycznej baśni braci Grimm "Kopciuszek". Fabuła wszystkim jest znana: pracowitość i dobroć zostaje nagrodzona. Obok ważnego przekazu samego spektaklu, młodzi widzowie mieli możliwość aktywnego w nim uczestnictwa. Wszystko bardzo się podobało, było dużo śmiechu, oklasków, ale i zadumy.

Czytaj więcej...

DSC09838 resize resizeOdwiedziliśmy dziś nasze najmłodsze dzieci z grupy 3A. Pobyt w Niezapominajce zaczął się od porannych zabaw dowolnych. Potem przyszedł czas na zajęcia programowe. Ich temat rewelacyjnie wpisał się w aurę za oknami, czyli złotą polską jesień. Tematem zajęć były właśnie "Kolory jesieni". W ich ramach dzieci wysłuchały wiersza: "Jesienne listeczki" oraz uczyły się piosenki w trakcie zabawy rytmicznej "Taniec z listkiem". Po zajęciach programowych był język angielski z tematem "My face". Po zmęczeniu głów nasi najmłodsi podopieczni z ochotą przystąpili do zajęć ruchowych. Na niezapominajkowej sali gimnastycznej było m.in. czworakowanie przez tunel i turlanie po materacach. Przed 2. śniadaniem były jeszcze zabawy dowolne. Po śniadaniu zaś grupę odwiedziła pani logopedka z tematem także jesiennym: "Grzybobranie - ćwiczenia oddechowe". Na zakończenie dnia w przedszkolu, korzystając z placu zabaw, dzieci mogły naocznie spotkać się z urokami polskiej złotej jesieni. Oby takich dni było jak najwięcej!

Czytaj więcej...

DSC09689 resize resizeCzwartkowy pobyt w Niezapominajce średniaki z grupy 4B rozpoczęły od porannych zabaw dowolnych. Po takim otwarciu dnia pierwszymi zajęciami była gimnastyka, podczas której dzieci w zabawie naśladowczej wcielały się w zające, żaby i pająki. Były też skoki na dużych piłkach, rzuty do kosza i ćwiczenia z hula hop. Po gimnastyce były zajęcia programowe z tematem głównym: "W zaczarowanej krainie figur", w ramach których dzieci rozpoznawały figury dotykiem oraz wykonały pracę plastyczną "Figurowe obrazki". Potem przyszedł czas na zajęcia muzyczne - była gra na instrumentach perkusyjnych i rozpoznawanie różnych odgłosów. Po takich aktywnościach wszyscy zatęsknili za 2. śniadaniem, które z apetytem zostało skonsumowane. W ramach relaksu było bajkoczytanie, dziś była to bajka "Dziupla". Po odpoczynku średniaków odwiedziła p. logopedka, która poprowadziła zajęcia "Na straganie", podczas których kształtowana była synteza i analiza słuchowa. Przed wyjściem na plac zabaw (pogoda znów okazała się łaskawa) przedszkolaki zakończyły zajęcia programowe grą dydaktyczną: "Figuraki".

Czytaj więcej...