UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC00619 resize resizeBohaterami dzisiejszej relacji są średniaki z grupy 4B. Dzieci zaczęły dzień od zabaw dowolnych, które pozwoliły się im rozbudzić. Po nich przyszedł czas na zajęcia programowe - tematem był po prostu "świat". Są rzeczy uniwersalne, od których wszystko w nauce się zaczyna... Po wysiłku intelektualnym przedszkolaki z radością oddały się zajęciom ruchowym na niezapominajkowej sali widowiskowej (rytmika) i gimnastycznej. Zmęczenie fizyczne spowodowało, że z przyjemnością wszyscy udali się na 2. śniadanie, po którym (w ramach relaksu) było bajkoczytanie. Po zasłużonym odpoczynku dzieci odwiedziła p. Justyna z zajęciami logopedycznymi. Dzisiejszym tematem było "Moja buzia chce się bawić", co było pretekstem do ćwiczeń warg i języka. Dzięki sprzyjającej aurze dzień w przedszkolu zakończył się wizytą na placu zabaw.

Czytaj więcej...

DSC00465 resize resizeTym razem zajrzeliśmy do drugiej najstarszej grupy - starszaków 5B. Zajęcia zaczęły się od logopedii. Dzisiejszym tematem były "zwierzęta" i "latające piórka", co było pretekstem do zabaw dźwiękonaśladowczych. Następnie dzieci udały się na zasłużone 2. śniadanie. Po posiłku były zajęcia programowe, po których przyszedł czas na aktywność ruchową. Na sali gimnastycznej można było m.in. robić jedną z bardziej pożądanych czynności - huśtać się, i huśtać, i huśtać...Lecz nie był to koniec zajęć ruchowych. Na przedszkolnej scenie nasze dzielne starszaki oddały się przyjemnościom tanecznym - naprawdę przed nimi tylko "taniec z gwiazdami". Dzień zakończył się zabawami indywidualnymi, co także naszym podopiecznym sprawiło dużo przyjemności.

Czytaj więcej...

DSC00284 resize resizeDziś towarzyszyliśmy dzieciom z jednej z dwóch najstarszych grup - starszakom 5A. Swój dzień w Niezapominajce rozpoczęli od zabaw dowolnych w sali. Po krótkim rozbudzeniu, co nie było łatwe w ten deszczowy dzień, dzieci przeszły na salę gimnastyczną, gdzie po krótkiej zbiórce i odliczaniu zaczęły się zabawy i ćwiczenia ruchowe. Po zadowolonych minach przedszkolaków można sądzić, że aktywność fizyczna dostarcza im dużo radości. Po rozruchu fizycznym przyszedł czas na zajęcia programowe. Dzieci wypełniały karty pracy - dzisiejszym tematem był rytm. Następnymi zajęciami była logopedia, którą jak zwykle poprowadziła p. Justyna Basińska. Tematem zajęć było "Co pomaga nam poprawnie mówić?". Jak widać na zdjęciach nieodzownym rekwizytem okazało się lusterko. Po fizycznym i intelektualnym zmęczeniu wszyscy chętnie zrobili sobie przerwę, podczas której spożyli 2. śniadanie. Potem przyszedł czas na kolejne zajęcia ruchowe - tym razem tańce. Jak widać scena jest jednym z bardziej ulubionych miejsc w przedszkolu. Na koniec dnia dzieci zajęły się pracami plastycznym - tematem był globus. Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili dzień z satysfakcją i jutro z niemniejszą ochotą wrócą do Niezapominajki.

Czytaj więcej...

DSC00233 resize resizeZaczynamy nasze relacje z pobytu dzieci w Niezapominajce. Dziś odwiedziliśmy wszystkie grupy. Z przyjemnością i nieskrywaną satysfakcją odnotowujemy to, że zdecydowana większość dzieci nowo przyjętych z sukcesem zaadoptowała się do nowej sytuacji - wyjścia spod domowego klosza. Oczywiście, mogą jeszcze zdarzać się małe lub większe kryzysy, ale wspólnie z rodzicami damy radę! Najpierw zajrzeliśmy do grupy najmłodszej 3A, tam pod opieką p. Agaty i p. Joli nasi najmłodsi podopieczni byli właśnie w trakcie zabaw własnych. Każde robiło to, na co miało ochotę. Potem odwiedziliśmy średniaków z grupy 4B, gdzie pod opieką p. Ewy i p. Patrycji dzieci także były w trakcie zabaw indywidualnych. Następną grupą była grupa starszaków 5B, którą przyłapaliśmy na zajęciach plastycznych. Nasi młodzi artyści pod kierunkiem p. Renaty i opieką p. Olgi realizowali swoje rysunkowe ambicje. Średniaki z grupy 4A oddawały się natomiast ćwiczeniu sprawności ruchowej. Podczas zajęć z gimnastyki ogólnorozwojowej, pod nadzorem p. Eweliny i p. Edyty, mali sportowcy ćwiczyli m.in. skoki i przyjście przez tunel. Drugą grupę maluchów 3B zastaliśmy podczas zajęć umuzykalniających. Na sali widowiskowej, w rytm "Kaczuszek", pod czujnym okiem p. Ani i p. Eweliny dzieci wesoło pląsały, mając dodatkową przyjemność w oglądaniu instrukcji tanecznych wychowawczyń. Na koniec zajrzeliśmy do drugiej grupy starszaków. Tam, w oczekiwaniu na przerwę śniadaniową, p. Karolina czytała bajkę - wszyscy byli tak zasłuchani, że nie zdziwilibyśmy się, gdyby zapomnieli o jedzeniu. Tak oto wyglądało przedpołudnie w Niezapominajce. Mamy nadzieję, że dobre humory będą towarzyszyć naszym podopiecznym przez wszystkie dni, tygodnie i miesiące tego roku szkolnego!

Czytaj więcej...

DSC00192 resize resizeDziś kończymy adaptację dla nowo zapisanych dzieci. Nasi nowi podopieczni szybko polubili swoje panie i innych przedszkolaków. Można było pobawić się na obu placach zabaw, poskakać na trampolinie, pojeździć na różnych sprzętach lub po prostu poganiać się po trawie. Niektórzy skorzystali z możliwości zwiedzenia budynku Niezapominajki - zajrzenia do swoich sal, sprawdzenia toalet czy odwiedzenia sali widowiskowej, plastycznej i gimnastycznej. Zdarzyły się przypadki głośnych protestów przy wychodzeniu... Cóż, to nas akurat nie martwi :-). Jutro pierwszy dzień w przedszkolu, życzymy dzieciom i ich opiekunom, aby to był jeden z fajniejszych dni w tym roku!

Czytaj więcej...

adaptacja2017 150

W najbliższy piątek zaczynamy niezapominajkową przygodę w kolejnym (dwunastym już!) roku szkolnym. Jak zwykle przed 1 września nowo zapisanych przedszkolaków zapraszamy na dni adaptacyjne. Tym razem będą to: środa i czwartek (30 i 31 sierpnia). Dzieci, w obecności rodziców/opiekunów, będą mogły spotkać się ze swoimi wychowawczyniami oraz koleżankami i kolegami z grupy. Będzie też okazja do zapoznania się budynkiem przedszkola, salami zajęciowymi, szatniami, placami zabaw i inną infrastrukturą. Wszystko to w bezpiecznym środowisku - zawsze pod ręką będzie mama, tata, babcia lub inny kochany opiekun. Wszystko to po to, aby od 1 września bez obaw, z uśmiechem i chęcią poznawania świata i ludzi rozpocząć swój pierwszy w życiu etap edukacyjny. Zapraszamy w środę i czwartek, od 10.00 do 12.00. Życzymy dzieciom i szczególnie ich rodzicom udanej adaptacji 2017! 

Jednocześnie informujemy, że posiadamy ostatnie wolne miejsca już tylko w grupie trzy- i czterolatków. Zainteresowanych zapraszamy już teraz, aby skorzystać jeszcze z dni adaptacyjnych.

Czytaj więcej...

wakacje z napisem kolor 568x300KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

Niezapominajka 

Zainteresowanych zapisem dziecka (od września) zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 48 377 80 09 (telefon jest czynny przez całe wakacje)

Czytaj więcej...

DSC00096 resize resizeWczoraj dla swoich rodziców wystąpiły najstarsze dzieci. Dziś, w ostatnim już występie z okazji święta mamy i taty, wystąpiły dzieci najmłodsze z grupy 3B. Maluchy rozpoczęły od inscenizacji "Mamo, tato, co ty na to?". Wcielając się w przeróżne role - biedronek, motyli, pszczół, zajęcy i żabek mali artyści zabrali rodziców na tęczową łąkę, na której przygotowali dla nich wiele muzycznych niespodzianek. Niespodzianki te pełne były życzeń i wyrazów miłości dla rodziców. Po wielkim aplauzie licznie zgromadzonej publiczności dzieci zaprezentowały się w piosence w języku angielskim, po której brawurowo wykonały układ tańców nowoczesnych, co także nagrodzone zostało gromkimi brawami. Po takim występie wszyscy zasłużyli na specjalne docenienie - pani dyrektor każdego malucha pasowała na przedszkolaka Niezapominajki! Na koniec dzieci wręczyły swoim kochanym rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Niejednemu z dorosłych zakręciła się łezka w oku. Gratulujemy Wam wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC100042 resize resizePowoli zbliżamy się do końca uroczystych występów niezapominajkowych przedszkolaków w ramach obchodów połączonych świąt mamy i taty. Dziś swe umiejętności artystyczne, dla wyrażenia miłości i wdzięczności dla swoich rodziców, zaprezentowały dzieci z grupy starszaków 5B. W pierwszej części młodzi artyści w inscenizacji teatralnej "Bajkowe życzenia" pokazali, jak bardzo kochają swoje mamy i tatusiów. Wiązanka słowno-muzyczno-taneczna zrobiła ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. Niektórzy ukradkiem ocierali łzy... Ta część występu zakończyła się radosnym, wspólnym - rodziców z dziećmi - tańcem na scenie, po którym rodzice otrzymali od swych pociech okolicznościowe prezenty. Wystąpiły dziś najstarsze dzieci, był to ich ostatni występ w Niezapominajce. Od września zaczną już przygodę w szkole. Temu była poświęcona druga część dzisiejszej uroczystości. Nasi podopieczni zostali mianowani przez panią dyrektor absolwentami Niezapominajki, otrzymali dyplomy to potwierdzające oraz drobne upominki. Każde dziecko uhonorowane też zostało odpowiednim do siebie pożegnalnym wierszykiem. Było dużo wzruszeń, serdecznych życzeń i obietnic trzymania kciuków za sukcesy w szkole. Rodzice, gratulujemy Wam wspaniałych dzieci!

Czytaj więcej...