UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC08770 resize resizePowoli zbliżamy się do końca obchodów święta mamy i taty. Jako przedostatni wystąpiły dziś starszaki z grupy 5B. Występ rozpoczął się od serdecznego powitania licznie zgromadzonej publiczności. Potem nastąpił wysyp piosenek i wierszyków, w których wdzięczne córki i synowie wyrazili swoje uczucia do rodziców. Szybko okazało się, że rodzice mocno to przeżywają i ulegają dobrym emocjom. Kolejnym punktem prezentacji była inscenizacja "Wyjeżdżamy na wakacje", co w obliczu zbliżającego się końca roku szkolnego, wprawiło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój. Kiedy wykonawcy i widzowie byli już na wakacjach, dzieci wróciły do artystycznych życzeń - piosenki i wierszyki dla mam i tatusiów ponownie wywołały wzruszenie i wdzięczność w oczach rodziców. W finale dzieci brawurowo wykonały składankę tańców, co spotkało się z owacyjnym przyjęciem widowni. Wszyscy myśleli, że to już koniec występu, a starszaki przygotowały jeszcze jedną niespodziankę - w przejmujący sposób wykonały znany utwór Marka Grechuty "Ważne są tylko te dni, których nie znamy". Piosenka ta była dedykowana wszystkim, także (i może przede wszystkim) samym dzieciom, bo właśnie skończył im się bardzo ważny etap w życiu. Od września nasi absolwenci rozpoczną naukę w szkole. Życzymy im samych sukcesów i jak najdłuższego dobrego wspominania Niezapominajki. Pani dyrektor uhonorowała wszystkich indywidualnymi dyplomami ukończenia przedszkola oraz niezapominajkowymi odznakami. Każdy absolwent usłyszał poświęcony sobie wierszyk. Wszystko to dostarczyło kolejnych wzruszeń. Kochane dzieci, drodzy rodzice, pamiętajcie - coś się kończy, coś się zaczyna - ważne są tylko te dni, których nie znamy!

Czytaj więcej...

DSC08640 resize resizeDla wszystkich kibiców piłki nożnej dziś jest bardzo ważny dzień - reprezentacja naszego kraju rozpoczyna rywalizację w mistrzostwach świata. Cała Niezapominajka kibicuje naszym piłkarzom. Od tygodnia trwały przygotowania. Dzieci zrobiły okolicznościowe nakrycia głowy i szaliki. Rano, pod wodzą pani dyrektor, wszyscy przećwiczyliśmy bojowe okrzyki, którymi po południu będziemy zagrzewać naszych do rywalizacji z drużyną Senegalu. Nie mogło zabraknąć wspólnego wykonania hymnu. Dzieci zabiorą wszystkie atrybuty właściwego kibicowania do domu, aby wspólnie z rodzicami uczestniczyć w pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski. Pooooolskaaaa, biało czeeeerwooooni!

Czytaj więcej...

DSC08602 resize resizeUroczysty występ z okazji świąt mamy i taty miały dziś średniaki z grupy 4B. Dzieci powitały najwierniejszą publiczność spektaklem "Marzenia", w którym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po burzliwych oklaskach wdzięczne córki i synowie wyrazili swoją bezgraniczną miłość w wiązance piosenek i wierszyków, w tym także w języku angielskim. Kulminacyjnym punktem występu było dynamiczne i pełne radości wykonanie układu tanecznego. Zostało to nagrodzone gromkimi i długimi brawami. Wzruszenie widowni było powszechne, a w niejednym oku zakręciła się łza... Na dowód uznania nabytych umiejętności pani dyrektor wręczyła niezapominajkowym przedszkolakom okolicznościowe dyplomy i medale. Na koniec uroczystości rodzice otrzymali od swych dzieci własnoręcznie wykonane przez nie prezenty. Dalszym wzruszeniom nie było końca... W imieniu wychowawczyń i dyrekcji dziękujemy za miłe słowa i obiecujemy, że będziemy równie zaangażowani w edukację Waszych dzieci w kolejnym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

DSC08458 resize resizeTrzecim uroczystym występem z okazji połączonych świąt mamy i taty była prezentacja maluchów z grupy 3B. Dzieci rozpoczęły od przywitania licznie zgromadzonych rodziców piosenką "Jestem zuch". Po niej nasi najmłodsi podopieczni zaprezentowali się w przedstawieniu "Święto mamy, święto taty". Od małych aktorów biła taka energia, że dwa razy "wywaliło korki" - ale nie przeszkodziło to w odbiorze sztuki, której zakończenie nagrodzone zostało gromkimi brawami. Następnie młodzi artyści w wiązance piosenek i wierszyków pokazali swoją wielką miłość do swoich mam i tatusiów. W oczach wielu widzów pojawiły się łzy wzruszenia... Występ został zakończony brawurowym wykonanie mixu tanecznego, co znowu spotkało się z głośną owacją. Po takim występie nie pozostało nic innego, jak uroczyście pasować każde dziecko na niezapominajkowego przedszkolaka. Pani dyrektor wszystkim dzieciom wręczyła też okolicznościowe dyplomy i medale. Na koniec dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

Czytaj więcej...

DSC08263 resize resizeMiędzynarodowy Dzień Dziecka oficjalnie obchodzony jest od 1954 roku. W Niezapominajce to najbardziej oczekiwane przez dzieci święto obchodziliśmy już po raz 14. Rozpoczęcie obchodów odbyło się na sali widowiskowej, gdzie dzieci zostały serdecznie powitane i poinformowane o planie atrakcji. Nauczycielki przedstawiły też historię i przyczyny ustanowienia święta. Obchody zaczęły się od wspólnych tańców i piosenek. Potem wychowawczynie zaprezentowały się dla swoich podopiecznych w przedstawieniu kukiełkowym "Żabi król". Mimo wczorajszych opadów dzisiejsze słońce i lekki wiatr pozwoliły na skorzystanie z placów zabaw. Po śniadaniu nasi milusińscy podzielili się na trzy grupy i, na przemian, uczestniczyli w grach i zabawach na parkingu i obu placach zabaw. Jedna z grup (starszaki) podczas zawodów przeciągania liny zerwały ją. Silną ma nasz kraj młodzież :-). Panie wykonały przed dziećmi pokaz puszczania ogromnych baniek. Obchody zakończyły się na parkingu, gdzie wszystkie dzieci wypuściły kolorowe balony do nieba. Na koniec były prezenty - każde dziecko otrzymało zestaw do puszczania baniek.

Kochani nasi podopieczni oraz wszystkie dzieci na całym świecie - żyjcie szczęśliwie, miejcie prawdziwych przyjaciół, korzystajcie z możliwości zabawy i nauki w przedszkolach i szkołach - tego Wam życzymy!

Czytaj więcej...

DSC07988 resize resizeDrugim, uroczystym występem z okazji święta mamy i taty był pokaz najmłodszych dzieci z grupy 3A. Nasi mali artyści zaprezentowali się w konwencji podróży. Ta atrakcyjna wyprawa odbyła się z Niezapominajki aż do Afryki. Rodzice mogli podziwiać osiągnięcia swoich pociech podczas wiązanki piosenek i wierszyków, która została urozmaicona wplecionymi w nią zagadkami słownymi o mieszkańcach "czarnego lądu". Finałem tego porywającego występu były życzenia dla mam i tatusiów wypowiedziane wierszem i wyśpiewane w piosence. Była to najbardziej wzruszająca chwila - dla takich momentów warto być rodzicem! Po prezentacji artystycznej dyrektor przedszkola pasowała każde dziecko na przedszkolaka i wręczyła wszystkim dzieciom okolicznościowy dyplom oraz medal. Po tej podniosłej chwili wdzięczne swym rodzicom dzieci dały im własnoręcznie wykonane prezenty - laurki i kwiaty. Niektórzy nie kryli "spoconych" oczu...

Czytaj więcej...

DSC07908 resize resize

Serial występów z okazji połączonych świąt mamy i taty rozpoczęły średniaki 4A. Licznie reprezentowana grupa zaczęła swój pokaz w języku angielskim od piosenki "How many?". Następnie młodzi artyści zaprezentowali się jako aktorzy w przedstawieniu pt. "Przygody niegrzecznej żabki", które zostało nagrodzone gromkimi brawami rozradowanej publiczności. Po spektaklu córki i synowie zaśpiewali z dedykacją dla kochanych mam "Ti Amo" i powiedzieli wiersz dla wspaniałych tatusiów "Kochany tato". Podczas występu padły także ze sceny obietnice dotyczące m.in. pomocy w sprzątaniu w domu. Ta odważna deklaracja spotkała się ze szczególnym aplauzem. Były także tańce z różnych stron świata, śpiewające wymienienie dni tygodnia oraz przebojowy "Taniec rekina". Wszystko to było bardzo wzruszające - niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku. Po występie dzieci wręczyły swoim mamom i tatom okolicznościowe, własnoręcznie wykonane prezenty. Na koniec, nie mniej wzruszona, pani dyrektor pogratulowała artystom wspaniałego występu i przekazała im okolicznościowe dyplomy ukończenia 2. grupy przedszkolnej wraz ze specjalnym medalem. Wszystkim rodzicom gratulujemy cudownych dzieci!

Czytaj więcej...

DSC07787 resize resize

Z kolejnym przedstawieniem przyjechał do Niezapominajki teatr URWIS z Krakowa. Tym razem nasi młodzi wielbiciele Melpomeny obejrzeli autorski spektakl "Morska przygoda". Widzowie aktywnie uczestniczyli w przygodach ubogiego chłopca poszukującego podczas morskiej wyprawy ukrytego skarbu. Dzieci poznały elementy kultury żeglarskiej oraz nauczyły się, że przyjaźń jest bardzo cenna i warto dbać o przyjaciół.

Czytaj więcej...

DSC07702 resize resizeTen ciepły i słoneczny dzień spędziliśmy z wizytą u maluchów z grupy 3B. Po zabawach dowolnych zaczęły się zajęcia programowe pt. "Jaki to owad?". W ramach zajęć była zabawa dydaktyczna polegająca na przeliczaniu i porównywaniu liczby kropek na kostce i skrzydłach biedronki. Dzieci rozwiązywały też proste zagadki słowne. Po zajęciach głównych przyszedł czas na logopedię z tematem "Portret mojej mamy". Dzieci poznawały nowe słowa i ćwiczyły ich wymowę. Następnymi zajęciami była gimnastyka - maluchy trenowały na torze przeszkód oraz uczestniczyły w ćwiczeniach równoważnych. Na koniec dnia, wykorzystując wspaniałą aurę, wszyscy z radością udali się na plac zabaw.

Czytaj więcej...

DSC07617 resize resizeDzień, jak zwykle zaczął się od zabaw dowolnych, dzięki którym nasi najmłodsi podopieczni sprawnie rozbudzili się. To rozbudzenie potrzebne było do aktywnego wzięcia udziału w zajęciach programowych. Ich tematem było "Nie wstawać lewą nogą". Taki sam tytuł miało opowiadanie A. Onichimowskiej, dzięki któremu dzieci mogły nabyć świadomość wpływu negatywnych zachowań na uczucia innych. Drugim elementem zajęć była zabawa dramowa "Kiedy jest mi wesoło, robię tak..." - dzieci rozwijały umiejętność odczytywania i wyrażania emocji za pomocą mimiki i gestów. Trzecią częścią była zabawa dydaktyczna "Jak wywołać uśmiech?" utrwalająca umiejętność odczytywania emocji na podstawie wyrazu twarzy. Na koniec były zabawy taneczne do piosenek "Mam serduszko" i "Dźwięki Afryki". Po zajęciach programowych odbyły się zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktyczno - naśladowczych "Fruit counting" utrwalając słownictwo w zakresie owoców i ćwicząc przeliczanie w zakresie do 4. Ostatnimi zajęciami była gimnastyka - tym razem były zabawy skoczne na piłkach. Dzień zakończył się wizytą na przedszkolnym placu zabaw.

Czytaj więcej...