UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

wakacje z napisem kolor 568x300Ostatniego dnia roku szkolnego w przedszkolu stawili się najwytrwalsi. Symbolicznie zakończyli pobyt z przytupem - na sali widowiskowej. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały się w ulubionych tańcach i piosenkach. Wszyscy zostali obdarowani przez panią dyrektor kolorowankami i książeczkami z bajkami, aby także podczas wakacji pamiętać o Niezapominajce.

KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE!

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

 

Zainteresowanych zapisem dziecka (od września) zapraszamy do kontaktu telefonicznego z przedszkolem: 48 377 80 09.

Czytaj więcej...

DSC08979 resize resizeZ ostatnim w tym roku szkolnym przedstawieniem odwiedził Niezapominajkę teatr URWIS z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali autorską bajkę "Skrzacie opowieści". W interaktywnym spektaklu zabawne skrzaty zaprosiły niezapominajkowych widzów do ich baśniowego świata. Dzieci poznały ich język, codzienne rytuały i obyczaje. Dowiedziały się także, jak pomagają ludziom i zwierzętom. Mottem bajki było czynienie dobra i pomaganie innym. Młodzi widzowie chętnie pomagali aktorom na scenie, a cały występ nagrodzili gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

DSC08911 resize resizeZakończyliśmy huczne obchody połączonych świąt mamy i taty w Niezapominajce. W ich ostatnim akcie zaprezentowały się starszaki z grupy 5A. Po serdecznym powitaniu "Piosenką na dzień dobry" młodzi artyści przedstawili rozbudowaną inscenizację pt. "Chrońmy przyrodę". Licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami kolejne scenki spektaklu. Po przedstawieniu dzieci przeszły do składania życzeń dla rodziców. Życzenia przybrały formę wiązanki okolicznościowych piosenek i wierszyków. Na twarzach wielu mam i tatusiów widać było oznaki wielkiego wzruszenia. Niektórym to i nawet łezka się uroniła... Po życzeniach przyszedł czas na zaprezentowanie nabytych umiejętności lingwistycznych. Dzieci wykonały piosenkę w języku angielskim. Ostatnim akcentem występu było żywiołowe wykonanie składanki tanecznej, co nagrodzone zostało owacyjnym aplauzem widowni. Po występie uradowane córki i synowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, co wszystkim dostarczyło kolejnych wzruszeń. Dzisiejszy występ był ostatnim w wykonaniu starszaków w przedszkolu. Nasi podopieczni kończą beztroski etap edukacji. Od września czas na szkołę. Była więc okazja do uroczystego pasowania na absolwenta przedszkola, wręczenia pamiątkowego dyplomu i niezapominajkowej odznaki - co z dumą i wzruszeniem dokonała pani dyrektor. Każdemu przedszkolakowi odczytany został także przy tej okazji wierszyk dedykowany specjalnie jemu. Wszystkim naszym absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze edukacyjnej. Zachowajcie nas w swej pamięci i zaglądajcie do Niezapominajki, kiedy tylko zatęsknicie!

 

PS

Polacy nic się nie stałoooo :-(

Czytaj więcej...

DSC08770 resize resizePowoli zbliżamy się do końca obchodów święta mamy i taty. Jako przedostatni wystąpiły dziś starszaki z grupy 5B. Występ rozpoczął się od serdecznego powitania licznie zgromadzonej publiczności. Potem nastąpił wysyp piosenek i wierszyków, w których wdzięczne córki i synowie wyrazili swoje uczucia do rodziców. Szybko okazało się, że rodzice mocno to przeżywają i ulegają dobrym emocjom. Kolejnym punktem prezentacji była inscenizacja "Wyjeżdżamy na wakacje", co w obliczu zbliżającego się końca roku szkolnego, wprawiło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój. Kiedy wykonawcy i widzowie byli już na wakacjach, dzieci wróciły do artystycznych życzeń - piosenki i wierszyki dla mam i tatusiów ponownie wywołały wzruszenie i wdzięczność w oczach rodziców. W finale dzieci brawurowo wykonały składankę tańców, co spotkało się z owacyjnym przyjęciem widowni. Wszyscy myśleli, że to już koniec występu, a starszaki przygotowały jeszcze jedną niespodziankę - w przejmujący sposób wykonały znany utwór Marka Grechuty "Ważne są tylko te dni, których nie znamy". Piosenka ta była dedykowana wszystkim, także (i może przede wszystkim) samym dzieciom, bo właśnie skończył im się bardzo ważny etap w życiu. Od września nasi absolwenci rozpoczną naukę w szkole. Życzymy im samych sukcesów i jak najdłuższego dobrego wspominania Niezapominajki. Pani dyrektor uhonorowała wszystkich indywidualnymi dyplomami ukończenia przedszkola oraz niezapominajkowymi odznakami. Każdy absolwent usłyszał poświęcony sobie wierszyk. Wszystko to dostarczyło kolejnych wzruszeń. Kochane dzieci, drodzy rodzice, pamiętajcie - coś się kończy, coś się zaczyna - ważne są tylko te dni, których nie znamy!

Czytaj więcej...

DSC08640 resize resizeDla wszystkich kibiców piłki nożnej dziś jest bardzo ważny dzień - reprezentacja naszego kraju rozpoczyna rywalizację w mistrzostwach świata. Cała Niezapominajka kibicuje naszym piłkarzom. Od tygodnia trwały przygotowania. Dzieci zrobiły okolicznościowe nakrycia głowy i szaliki. Rano, pod wodzą pani dyrektor, wszyscy przećwiczyliśmy bojowe okrzyki, którymi po południu będziemy zagrzewać naszych do rywalizacji z drużyną Senegalu. Nie mogło zabraknąć wspólnego wykonania hymnu. Dzieci zabiorą wszystkie atrybuty właściwego kibicowania do domu, aby wspólnie z rodzicami uczestniczyć w pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski. Pooooolskaaaa, biało czeeeerwooooni!

Czytaj więcej...

DSC08602 resize resizeUroczysty występ z okazji świąt mamy i taty miały dziś średniaki z grupy 4B. Dzieci powitały najwierniejszą publiczność spektaklem "Marzenia", w którym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po burzliwych oklaskach wdzięczne córki i synowie wyrazili swoją bezgraniczną miłość w wiązance piosenek i wierszyków, w tym także w języku angielskim. Kulminacyjnym punktem występu było dynamiczne i pełne radości wykonanie układu tanecznego. Zostało to nagrodzone gromkimi i długimi brawami. Wzruszenie widowni było powszechne, a w niejednym oku zakręciła się łza... Na dowód uznania nabytych umiejętności pani dyrektor wręczyła niezapominajkowym przedszkolakom okolicznościowe dyplomy i medale. Na koniec uroczystości rodzice otrzymali od swych dzieci własnoręcznie wykonane przez nie prezenty. Dalszym wzruszeniom nie było końca... W imieniu wychowawczyń i dyrekcji dziękujemy za miłe słowa i obiecujemy, że będziemy równie zaangażowani w edukację Waszych dzieci w kolejnym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

DSC08458 resize resizeTrzecim uroczystym występem z okazji połączonych świąt mamy i taty była prezentacja maluchów z grupy 3B. Dzieci rozpoczęły od przywitania licznie zgromadzonych rodziców piosenką "Jestem zuch". Po niej nasi najmłodsi podopieczni zaprezentowali się w przedstawieniu "Święto mamy, święto taty". Od małych aktorów biła taka energia, że dwa razy "wywaliło korki" - ale nie przeszkodziło to w odbiorze sztuki, której zakończenie nagrodzone zostało gromkimi brawami. Następnie młodzi artyści w wiązance piosenek i wierszyków pokazali swoją wielką miłość do swoich mam i tatusiów. W oczach wielu widzów pojawiły się łzy wzruszenia... Występ został zakończony brawurowym wykonanie mixu tanecznego, co znowu spotkało się z głośną owacją. Po takim występie nie pozostało nic innego, jak uroczyście pasować każde dziecko na niezapominajkowego przedszkolaka. Pani dyrektor wszystkim dzieciom wręczyła też okolicznościowe dyplomy i medale. Na koniec dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

Czytaj więcej...

DSC08263 resize resizeMiędzynarodowy Dzień Dziecka oficjalnie obchodzony jest od 1954 roku. W Niezapominajce to najbardziej oczekiwane przez dzieci święto obchodziliśmy już po raz 14. Rozpoczęcie obchodów odbyło się na sali widowiskowej, gdzie dzieci zostały serdecznie powitane i poinformowane o planie atrakcji. Nauczycielki przedstawiły też historię i przyczyny ustanowienia święta. Obchody zaczęły się od wspólnych tańców i piosenek. Potem wychowawczynie zaprezentowały się dla swoich podopiecznych w przedstawieniu kukiełkowym "Żabi król". Mimo wczorajszych opadów dzisiejsze słońce i lekki wiatr pozwoliły na skorzystanie z placów zabaw. Po śniadaniu nasi milusińscy podzielili się na trzy grupy i, na przemian, uczestniczyli w grach i zabawach na parkingu i obu placach zabaw. Jedna z grup (starszaki) podczas zawodów przeciągania liny zerwały ją. Silną ma nasz kraj młodzież :-). Panie wykonały przed dziećmi pokaz puszczania ogromnych baniek. Obchody zakończyły się na parkingu, gdzie wszystkie dzieci wypuściły kolorowe balony do nieba. Na koniec były prezenty - każde dziecko otrzymało zestaw do puszczania baniek.

Kochani nasi podopieczni oraz wszystkie dzieci na całym świecie - żyjcie szczęśliwie, miejcie prawdziwych przyjaciół, korzystajcie z możliwości zabawy i nauki w przedszkolach i szkołach - tego Wam życzymy!

Czytaj więcej...

DSC07988 resize resizeDrugim, uroczystym występem z okazji święta mamy i taty był pokaz najmłodszych dzieci z grupy 3A. Nasi mali artyści zaprezentowali się w konwencji podróży. Ta atrakcyjna wyprawa odbyła się z Niezapominajki aż do Afryki. Rodzice mogli podziwiać osiągnięcia swoich pociech podczas wiązanki piosenek i wierszyków, która została urozmaicona wplecionymi w nią zagadkami słownymi o mieszkańcach "czarnego lądu". Finałem tego porywającego występu były życzenia dla mam i tatusiów wypowiedziane wierszem i wyśpiewane w piosence. Była to najbardziej wzruszająca chwila - dla takich momentów warto być rodzicem! Po prezentacji artystycznej dyrektor przedszkola pasowała każde dziecko na przedszkolaka i wręczyła wszystkim dzieciom okolicznościowy dyplom oraz medal. Po tej podniosłej chwili wdzięczne swym rodzicom dzieci dały im własnoręcznie wykonane prezenty - laurki i kwiaty. Niektórzy nie kryli "spoconych" oczu...

Czytaj więcej...

DSC07908 resize resize

Serial występów z okazji połączonych świąt mamy i taty rozpoczęły średniaki 4A. Licznie reprezentowana grupa zaczęła swój pokaz w języku angielskim od piosenki "How many?". Następnie młodzi artyści zaprezentowali się jako aktorzy w przedstawieniu pt. "Przygody niegrzecznej żabki", które zostało nagrodzone gromkimi brawami rozradowanej publiczności. Po spektaklu córki i synowie zaśpiewali z dedykacją dla kochanych mam "Ti Amo" i powiedzieli wiersz dla wspaniałych tatusiów "Kochany tato". Podczas występu padły także ze sceny obietnice dotyczące m.in. pomocy w sprzątaniu w domu. Ta odważna deklaracja spotkała się ze szczególnym aplauzem. Były także tańce z różnych stron świata, śpiewające wymienienie dni tygodnia oraz przebojowy "Taniec rekina". Wszystko to było bardzo wzruszające - niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku. Po występie dzieci wręczyły swoim mamom i tatom okolicznościowe, własnoręcznie wykonane prezenty. Na koniec, nie mniej wzruszona, pani dyrektor pogratulowała artystom wspaniałego występu i przekazała im okolicznościowe dyplomy ukończenia 2. grupy przedszkolnej wraz ze specjalnym medalem. Wszystkim rodzicom gratulujemy cudownych dzieci!

Czytaj więcej...