UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC07459 resize resizeOstatniego dnia czerwca w przedszkolu stawili się najwytrwalsi. Symbolicznie zakończyli pobyt z przytupem - na sali widowiskowej. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały się w ulubionych tańcach i piosenkach. Wszyscy zostali obdarowani przez panią dyrektor niezapominajkowym Aniołem Stróżem, którego zadaniem będzie dbać o bezpieczeństwo naszych podopiecznych podczas wakacji.

KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE!

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Zainteresowanych zapisem dziecka (od września) zapraszamy do kontaktu telefonicznego z przedszkolem: 48 377 80 09.

Czytaj więcej...

DSC07258 resize resizeJuż po raz kolejny w Niezapominajce odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Hasłem przewodnim dwudniowej imprezy było "Ruch to zdrowie". Wczoraj na sali widowiskowej nastąpiło uroczyste otwarcie igrzysk, którego dokonała p. dyrektor. Następnie dzieci zapoznały się podczas prezentacji multimedialnej z historią igrzysk. Potem była rozgrzewka z pomponami i dopingiem, po której przedszkolaki zobaczyły, jak bawili się ich rodzice i dziadkowie. Na koniec 1. dnia dzieci pogimnastykowały się przy muzyce i wykonały pracę plastyczną "Koła olimpijskie". Dziś od samego rana był sport. Po prezentacji grup w strojach sportowych i uroczystym ślubowaniu dzieci uczestniczyły w różnorakich grach i zabawach plenerowych. Oprócz rzucania woreczkami czy piłką do kosza, były też zabawy z czasów ich rodziców lub nawet dziadków. Łza się w oku kręciła widząc grę w "klasy", skakanie przez gumę, wyścigi kapsli czy grę w bule. Niewątpliwą atrakcją zawodów był wodny slalom między pachołkami. Nic tak nie dopingowało do biegu, jak wodna kurtyna. Igrzyska zakończyły się o godz. 10.00. Gratulujemy organizatorkom: pp. Agacie Zielińskiej (4A), Patrycji Stec (3B) i Edycie Wrześniewskiej (3A) wspaniałej imprezy.

Czytaj więcej...

DSC07224 resize resizeZ nieukrywaną radością i dumą powitaliśmy w progach Niezapominajki naszą absolwentkę z 2007 roku - Antoninę Chmielowską. Antosia jest nie tylko absolwentką Niezapominajki, w tym roku ukończyła z sukcesem edukację w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. I właśnie ze skrzypcami odwiedziła nas i nasze przedszkolaki. Starsi ze wzruszeniem, młodsi z radością wysłuchali wiązanki melodii z bajek, przebojów muzyki popularnej, piosenek przedszkolnych i motywów z muzyki poważnej. Była to także okazja do poznania samego instrumentu i zobaczenia, jak wygląda zapis nutowy. Bardzo dziękujemy Antoninie za wizytę, zapraszamy w przyszłości i gratulujemy rodzicom tak utalentowanej córki!

Czytaj więcej...

DSC07099 resize resizeZakończyliśmy huczne obchody połączonych świąt mamy i taty w Niezapominajce. W ich ostatnim akcie zaprezentowały się średniaki z grupy 4B. Po serdecznym powitaniu "Podajmy sobie ręce" młodzi artyści przedstawili rozbudowaną inscenizację pt. "W markecie". Licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami kolejne scenki spektaklu. Po przedstawieniu przyszedł czas na zaprezentowanie nabytych umiejętności lingwistycznych - dzieci wykonały piosenkę w języku angielskim. Ostatnim akcentem występu było żywiołowe wykonanie składanki tanecznej, co nagrodzone zostało owacyjnym aplauzem widowni. Po występie wszystkie dzieci otrzymały z rąk p. dyrektor okolicznościowe dyplomy i książeczki. Na zakończenie uradowane córki i synowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, co wszystkim dostarczyło kolejnych wzruszeń. Dziękujemy i gratulujemy wychowawczyniom pp. Ewelinie Wisłockiej i Annie Gospodarczyk za wspaniałe przygotowanie dzieci do występu. Pani Ewelinie składamy jeszcze dodatkowe podziękowania za przygotowanie dzieci ze wszystkich grup do prezentacji piosenek w języku angielskim.

Czytaj więcej...

DSC06995 resize resizeUroczysty występ z okazji świąt mamy i taty miały dziś średniaki z grupy 4A. Dzieci powitały najwierniejszą publiczność spektaklem "Daleka podróż", w którym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne w pełnej przygód wyprawie przez różne kraje. Po burzliwych oklaskach wdzięczne córki i synowie wyrazili swoją bezgraniczną miłość w wiązance piosenek i wierszyków, w tym także w języku angielskim, które przeplatane były układami tanecznymi. Wzruszenie widowni było powszechne, a w niejednym oku zakręciła się łza... Na dowód uznania nabytych umiejętności pani dyrektor wręczyła niezapominajkowym przedszkolakom okolicznościowe dyplomy i książeczki. Na koniec uroczystości rodzice otrzymali od swych dzieci własnoręcznie wykonane przez nie prezenty - bukiety kwiatów i breloczki. Dalszym wzruszeniom nie było końca... W imieniu wychowawczyń i dyrekcji dziękujemy za miłe słowa i obiecujemy, że będziemy równie zaangażowani w edukację Waszych dzieci w kolejnym roku szkolnym. Podziękowania i gratulacje za wspaniałe przygotowanie dzieci dla wychowawczyni grupy p. Agacie Zielińskiej i osobie wspomagającej p. Jolancie Gryczce.

Czytaj więcej...

DSC06861 resize resizeZaczynamy drugą połowę naszego świątecznego maratonu. Dziś swój występ z okazji święta mamy i taty miały starszaki z grupy 5B. Występ rozpoczął się od serdecznego powitania licznie zgromadzonej publiczności. Potem nastąpił wysyp piosenek i wierszyków, w których wdzięczne córki i synowie wyrazili swoje uczucia do rodziców. Wśród nich była także piosenka w języku angielskim. Szybko okazało się, że rodzice mocno to przeżywają i ulegają dobrym emocjom. Wszystko to wywołało wzruszenie i wdzięczność w oczach dumnych mam i tatusiów. W finale dzieci brawurowo wykonały taniec "Łowcy gwiazd", co spotkało się z owacyjnym przyjęciem widowni. Ale to nie był koniec uroczystości. Starszakom skończył się bardzo ważny etap w życiu. Od września nasi absolwenci rozpoczną naukę w szkole. Po założeniu oficjalnych nakryć głowy - biretów, dzieci wykonały utwór "Będę uczniem". Tym razem wszystkim, także nauczycielom i dyrekcji zakręciła się niejedna łza w oku... Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów i jak najdłuższego dobrego wspominania Niezapominajki. Pani dyrektor uhonorowała wszystkich indywidualnymi dyplomami ukończenia przedszkola oraz niezapominajkowymi odznakami. Każdy absolwent usłyszał poświęcony sobie wierszyk. Wszystko to dostarczyło kolejnych wzruszeń. Kochane dzieci, drodzy rodzice - coś się kończy, coś się zaczyna - pamiętajcie o słowach dzisiejszej piosenki: "Z moją rodziną szczęśliwie dni płyną...". Za przygotowanie dzieci dziękujemy i gratulujemy wychowawczyni p. Ewie Olszewskiej i nauczycielce wspomagającej p. Martynie Kowalczyk. Pani Ewa prowadziła tę grupę od maluchów. W Niezapominajce przepracowała 14 lat. Spod swej ręki wypuściła w świat szkoły podstawowej dziesiątki przedszkolaków. Niektóre z nich są już osobami dorosłymi. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że na swej drodze spotkaliśmy tak wspaniałego pedagoga. Od lipca pani Ewa przechodzi na zasłużoną emeryturę. W imieniu całej kadry przedszkola Niezapominajka DZIĘKUJEMY za wszystkie przeżyte razem lata i życzymy spędzonej w spokoju i zdrowiu emerytury. Pani Ewa jako także "absolwent" Niezapominajki otrzymała dyplom z poświęconym sobie wierszykiem - wszystkiego najlepszego! Do życzeń przyłączyli się rodzice i wspólnie odśpiewaliśmy pani Ewie "Sto lat!"

Czytaj więcej...

DSC06769 resize resizeKolejnym występem w ramach obchodów święta mamy i taty była prezentacja najstarszych przedszkolaków z grupy 5A. Dodatkowym akcentem było uroczyste pożegnanie absolwentów Niezapominajki. Tak podniosłe wydarzenie nie mogło zacząć się inaczej, jak od zatańczenia poloneza. Zwyczaj zaczerpnięty z klas maturalnych powoli przyjmuje się i u nas. Niech rodzice i dzieci przyzwyczajają się do coraz bardziej "poważnych" sytuacji. Powaga i mistrzostwo wykonania wprawiło w zdumienie licznie zgromadzoną publiczność, która nagrodziła to gromkim aplauzem. Po tym wzruszającym wydarzeniu dzieci zaprezentowały się w wiązance wierszyków, piosenek i tańców, w których dziękowały za miłość, cierpliwość i opiekę swoim rodzicom. Wśród piosenek była także piosenka w języku angielskim. Po występie uradowane córki i synowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, co wszystkim dostarczyło kolejnych wzruszeń. Dzisiejszy występ był ostatnim w wykonaniu starszaków w przedszkolu. Nasi podopieczni kończą beztroski etap edukacji. Od września czas na szkołę. Była to więc okazja do uroczystego pasowania na absolwenta przedszkola, wręczenia pamiątkowego dyplomu i niezapominajkowej odznaki - co z dumą i wzruszeniem dokonała pani dyrektor. Każdemu przedszkolakowi odczytany został także przy tej okazji wierszyk dedykowany specjalnie jemu. Wszystkim naszym absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze edukacyjnej. Zachowajcie nas w swej pamięci i zaglądajcie do Niezapominajki, kiedy tylko zatęsknicie! Za przygotowanie dzieci dziękujemy i gratulujemy wychowawczyni p. Urszuli Chmielowskiej oraz nauczycielowi wspomagającemu p. Martynie Kowalczyk.

Czytaj więcej...

DSC06705 resize resizeDrugim występem w ramach obchodów połączonych świąt mamy i taty była prezentacja maluchów z grupy 3B. Dzieci przedstawiły się w inscenizacji podróży do Afryki - były wierszyki, zagadki, tańce i piosenki (także po angielsku). Następnie przedszkolaki oddały swe uczucia do rodziców w wiązance wierszyków i piosenek. Jedna z nich spowodowała wielkie wzruszenie na widowni. Kulminacyjnym punktem był taneczny mix, który wzbudził gromki aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Na koniec dzieci odśpiewały mamom i tatusiom 'Sto lat!". Tak jak wczoraj na koniec wszyscy występujący zostali pasowani na "Wesołego przedszkolaka przedszkola Niezapominajka" i otrzymali pamiątkowy dyplom z rąk p. dyrektor. Podziękowania i gratulacje dla wychowawczyń: pp. Karolinie Sałbut i Patrycji Stec za przygotowanie dzieci.

Czytaj więcej...

DSC06513 resize resizeOdwiedziła nas dzisiaj p. Agnieszka Krzyczkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Celem tej wizyty było zapoznanie naszych przedszkolaków z teatrem KAMISHIBAI. Jest to technika opowiadania i prezentacji, wywodząca się z Japonii, którą najprościej można opisać jako papierowy teatr lub teatr obrazkowy. Zresztą KAMI to po japońsku "papier," a SHIBAI to właśnie "teatr". Wszystkie grupy miały możliwość obejrzenia tej oryginalnej prezentacji. Dzieci aktywnie w niej uczestniczyły m.in. poprzez zabawy "paluszkowe", liczenie czy ćwiczenie "dramowe". Na koniec spotkania serdeczne podziękowania p. Agnieszce złożyła p. dyrektor Niezapominajki.

Czytaj więcej...

DSC06443 resize resizeDziś rozpoczęliśmy przyjemny maraton występów dzieci z okazji połączonych świąt mamy i taty. Pierwsze wystartowały maluchy z grupy 3A. Dzieci z wrodzonym wdziękiem zaprowadziły licznie zgromadzonych na widowni rodziców w świat zwierząt. Był to świetny wstęp do wiązanki piosenek, wierszyków i tańców, którymi dzieci zamanifestowały swoją miłość do rodziców. Widzowie nie kryli wzruszenia, niektórzy ukradkiem ocierali łzy. Występ zakończyło pasowanie na "wesołego przedszkolaka przedszkola Niezapominajka" oraz wręczenie mamom i tatusiom własnoręcznie wykonanych prezentów. Przyłączamy się do serdecznych życzeń! Występ przygotowały wychowawczynie grupy 3A, pp. Edyta Wrześniewska i Ewelina Boniecka - gratulujemy i dziękujemy!

Czytaj więcej...