UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 

DSC06378 resize resizePo porannym rozruchu zabawowym dzieci wzięły udział w zajęciach programowych "Powietrze gra i pachnie". Najpierw były zagadki zapachowe "Co tak pachnie?" - dzieci kojarzyły zapachy z konkretnymi rzeczami. Po zagadkach była zabawa ruchowa "Silny i lekki wiatr" z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci reagowały na zmieniające się odgłosy wiatru oraz opisywały wrażenia z odczuwania jego siły. Ostatnim elementem zajęć z powietrzem była gra na różnych przedmiotach w ramach "Powietrznej orkiestry". Po zajęciach programowych przyszedł czas na tańce. Dzieci trenowały do pierwszego publicznego występu z okazji połączonych świąt mamy i taty. Kolejnymi zajęciami ruchowymi była gimnastyka z zabawami zręcznościowymi (z woreczkami) i ruchowymi (z szarfami). Nasi najmłodsi podopieczni zakończyli dzień w Niezapominajce wspólnym, z innymi grupami, pobytem na przedszkolnym placu zabaw.

Czytaj więcej...

DSC06278 resize resizeZ kolejnym przedstawieniem odwiedził Niezapominajkę krakowski teatr Urwis. Dzisiaj dzieci mogły obejrzeć spektakl "Król zwierząt". W królestwie dżungli następują przełomowe zmiany. Dotychczasowy król już nie chce dłużej być władcą. Kto zostanie nowym królem i uratuje dżunglę? Mali widzowie uczestniczyli w bajce kolorowej, zabawnej i interaktywnej. Podczas przedstawienia wszyscy mogli poznać zachowania savoir-vivre, oraz że nie powinno się oceniać innych tylko po pozorach. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkim aplauzem!

Czytaj więcej...

DSC06242 resize resizeNasi dzisiejsi bohaterowie rozpoczęli pobyt w Niezapominajce od ulubionych zabaw porannych, po których gładko przeszli do gimnastyki ogólnorozwojowej, w czasie której były m.in. ćwiczenia korekcyjne stóp na "jeżykach". Po zaprawie fizycznej nasze przedszkolaki poddały się zajęciom dydaktycznym. Dzisiejszym tematem były "Wiosenne kwiaty", w ramach którego dzieci poznawały nazwy, wygląd i zapach bratków, stokrotek i konwalii. Kolejnym elementem zajęć była praca plastyczna "Hiacynty" - mali artyści stemplowali te piękne kwiaty farbą i korkiem. Po zajęciach programowych były tańce - "Taniec robotów" i "Pogromcy duchów". Kolejnym punktem dnia było 2. śniadanie, które wszyscy ze smakiem zjedli i poddali się chwili relaksu, było bajkoczytanie - "Calineczka". Po odpoczynku dzieci wyszły na taras, gdzie uczyły się zakładać wiosenny ogródek. Na koniec dnia, korzystając z wyśmienitej aury, wszyscy z przyjemnością wyszli na plac zabaw, gdzie już tylko pozostała rozrywka i oczekiwanie na rodziców.

Czytaj więcej...

DSC06017 resize resizeŚredniaki z grupy 4A rozpoczęły dzień od zabaw dowolnych: m.in. układali puzzle, budowali tory i budowle z klocków. Zgodnie z piękną pogodą pojawił się temat zajęć programowych: "Kto mieszka na łące?". Zostały wykorzystane figurki owadów dla doskonalenia spostrzegawczości i pamięci wzrokowej. Obok tego były zabawy matematyczne w liczeniu pszczółek i ustalaniu wyniku dodawania i odejmowania. Po głównych zajęciach przyszedł czas na rytmikę - w dalszym ciągu była to konwencja zabawy na łące: "Taniec z pszczółką Mają", "Kosmo-żabka", "Porządki w domu". Po rytmice odbyła się gimnastyka, podczas której dzieci ćwiczyły czołganie, turlanie, ścigały się na czworakach na materacach oraz pokonywały tor przeszkód. Po tak intensywnych zajęciach wszyscy chętnie zjedli 2. śniadanie, po  którym (po bajkoczytaniu) dzieci wyszły na plac zabaw, aby w pełni skorzystać z uroków pięknej aury.

Czytaj więcej...

DSC05789 resize resizeWreszcie zawitała do nas wiosna. Dzieci z najstarszych grup rozpoczęły dzień od zabaw dowolnych. Dziś obie grupy zostały połączone, co pozwoliło na jeszcze lepsze poznanie się i wymianę doświadczeń nie tylko między dziećmi ale także między nauczycielkami. Zajęcia programowe przebiegły wokół tematu "Cuda świata na tle nieba" - były zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem zestawu pomocy, były zagadki węchowe, były ćwiczenia doskonalące umiejętności liczenia i odliczania oraz rozmowa o zjawiskach przyrody mających wpływ na pogodę. W ramach pracy plastycznej młodzi artyści wykonali "Latający balon". Następnie odbyły się zajęcia logopedyczne. Tym razem tematem było "Nadchodzi wiosna" z ćwiczeniami wspierającymi motorykę rąk i języka. Kolejnymi zajęciami były tańce, po których odbyła się gimnastyka na świeżym powietrzu. Ten słoneczny i ciepły dzień zakończył się zabawami dowolnymi na niezapominajkowym placu zabaw.

Czytaj więcej...

DSC05684 resizeDziś do naszego przedszkola przykicał wielkanocny zajączek. Oczywiście, nikt go nie widział, bo przed świętami był bardzo zapracowany, ale zdążył zostawić list, zadania do wykonania oraz prezenty dla niezapominajkowych przedszkolaków. Było rozwiązywanie zagadek i wesoła gimnastyka. Nasi podopieczni wszystkie zadania wykonali bez najmniejszego problemu. Dziękujemy za zajączkowe niespodzianki i wspaniałą zabawę, a że tradycję należy podtrzymywać - to już zapraszamy zajączka za rok!

Czytaj więcej...

pies ze schroniska 700x400 1Okres przedświąteczny sprzyja podejmowaniu różnych działań charytatywnych. Także dzieci, rodzice i nauczyciele z Niezapominajki postanowili pomóc zwierzakom z radomskiego schroniska. Pomysłodowczynią akcji "Paka dla zwierzaka" była wychowawczyni starszaków 5B p. Renata Sobczak. Dzięki jej entuzjazmowi i energii dzieci i ich rodzice ze wszystkich innych grup zaangażowali się w tę akcję. Jej efektem były zebrane dziesiątki kilogramów suchej karmy, kilkadziesiąt puszek z karmą mokrą, miski i legowiska. Wszystko to spakowaliśmy do auta i wczoraj (czwartek 29.03.3018) zawieźliśmy do schroniska. Towarzyszyło nam kilkoro dzieci z rodzicami z grupy p. Renaty. Przyjęła nas przemiła pani, odebrała zebrane rzeczy i oprowadziła dzieci po schronisku. Na koniec odebraliśmy pamiątkowy dyplom. W tej chwili w schronisku znajduje się ok. 570 psów. Jeśli ktokolwiek myśli o psie w domu, to gorąco zachęcamy do adopcji. Jeśli nie macie warunków - pomyślcie o jakiejkolwiek pomocy dla naszych "braci mniejszych" w schroniskach. Liczy się każdy gest!

Czytaj więcej...

DSC05301 resize resizeKolejną grupą odwiedzoną tuż przed Wielkanocą były maluchy 3B. Po zabawach porannych zaczęły się zajęcia programowe "Wielkanocne baby i mazurki" - dzieci poznawały świąteczne wypieki, rozmawiały nt. wielkanocnych tradycji. Była też zabawa dydaktyczna "Już świętujemy" - przedszkolaki uczyły się nakrywania stołu, sprzątania po posiłku oraz próbowały różnych ciast. Jako praca plastyczna był "Żółty kurczaczek" - klejenie sylwetki z kolorowych kół papierowych. Po zajęciach programowych była logopedia z tematem "Wielkanocne zajączki - usprawnianie percepcji słuchowej". Po logopedii odbyły się zajęcia taneczne, po których maluchy gładko przeszły do gimnastyki. Dziś były ćwiczenia równoważne z wykorzystaniem m.in. piłek oraz zabawy orientacyjno - przestrzenne.

Czytaj więcej...

DSC05271 resize resizeZa chwilę Wielkanoc. W ten przedświąteczny czas odwiedziliśmy maluchy z grupy 3A. Dzień rozpoczął się od zabaw dowolnych. Po kilku chwilach przyszedł czas na zajęcia programowe. Dzisiejszym tematem, co nie jest dziwne, było "Moczone jajko". W jego ramach przedszkolaki uczyły się piosenki z pokazywaniem "Wiosna wita nas", barwiły jajka w zabawie poznawczej z obserwacją zmian nieodwracalnych oraz przygotowały kartkę świąteczną - tutaj ćwiczyły zdolności manualne. Kolejnymi zajęciami był jęz. angielski z tematem "Red says stop!", podczas których maluchy w ramach zabawy naśladowczej rozwijały rozumienie ze słuchu. Po angielskim przyszedł czas na gimnastykę. Dzieci wykonywały ćwiczenia wzmacniające z wykorzystaniem lasek gimnastycznych oraz ćwiczyły na materacach. Po gimnastyce grupę odwiedziła p. Justyna z zajęciami logopedycznymi. Tematem były "Wielkanocne kurczątka" z zabawami oddechowymi. Dzień zakończył się wspólnymi lub indywidualnymi zabawami w sali.

Czytaj więcej...